Bekir Ağırdır: Felaketlere yönelik hizipleşme var, erken seçim kaçınılmaz

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, ülkede yaşanan felaketler ve toplumsal olaylara yönelik bir hissizleşmenin yaşandığına dikkat çekiyor.

T24’e konuşan Ağırdır, ‘’Ne acıda ne kederde ne felakette, duygusal olarak bir araya gelemeyen ülke olmuşuz. İktidar da muhalefet de her şeyi hakikatle ilişkisi bozuk bir yerden ve karşı tarafı suçlayan bir yerden tartışıyor. O zaman da hiçbir sorunu çözemiyoruz. Sonuçta hayatın daha iyi olması için gayret göstermekten, akıl yürütmekten kaçınıyoruz. Sadece birbirimize laf geçirmekle yetiniyoruz’’ diyor.

Ağırdır, ‘’Türkiye’de yönetim meselesini konuşacaksak; problemlerin yerel olan kadar evrensel tarafını, evrensel olan kadar yerel taraflarını konuşmamız lazım. Ama aklı-selimi kaybettik. Bütün bu karmaşıklığı ve çok boyutlu hayatı Suriyelileri geri gönderelim mi göndermeyelim mi, Afganları alalım mı almayalım mı, Bodrum’da uçakları aldık mı almadık mı, basitliğine indirdiğimiz zaman hiçbir problemi çözme şansınız yoktur ne yazık ki. O zaman da ülkenin geleceğine dair bir kopuş yaşanıyor’’ ifadelerini kullanıyor.


İktidar tarafından 2023’te yapılacağı söylenen seçimlere ilişkin erken seçim ihtimali olduğuna dikkat çeken Ağırdır, şöyle devam ediyor:

‘’2022 sonbaharında bir erken seçim olasılığını daha güçlü görüyorum. Dolayısıyla önümüzdeki 1 yıl daha gerilimli, sorunların yumağının içinde her gün biraz daha hissizleşmeye devam edeceğimiz bir süreç olacak ama bir yandan da o kadar çok umut veren başka kıpırtılar var ki ülkenin geleceğine dair umutlu olmaya çabalamak ve her şeyden önce bunun için emek gayret göstermek ve uğraşmak gerekiyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ