Başkan çıldırdı…

31 Mart’ta seçildikten sonra ilk olarak 187 emekçiyi kovan İzmir Aliağa’nın MHP’li Belediye Başkanı Serkan Acar, şimdi de kendi yaptığı borçları ödemek için belediyenin gayrimenkullerini satışa çıkardı.


MHP’li Serkan Acar, İzmir’in Aliağa ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçildi. İleri Haber’de yer alan bilgilere göre ilk olarak 200’e yakın işçinin görev yerini değiştirdi. Hemen ardından da 187 işçinin iş akitlerine son verdi. Gelen tepkiler üzerine ise “Ben yetkiyi halktan aldım, istediğimi işten çıkartırım, istediğimi alırım” dedi.

SATILIK CAMİ, ZEYTİNLİK, PLAJ…


Acar, önceki başkanlık döneminden kalma borçlarını ödemek için Aliağa Belediyesinin gayrimenkullerini satışa çıkardı. Belediyeye ait Aliağa Belediyesi Petrol AŞ, Aliağa Belediyesi Jeotermal AŞ. ve Aliağa Belediyesi Personel LTD. ŞTİ’ye ait vergi ve sigorta borçlarına mahsup edilmek üzere, yine belediyeye ait 59 adet gayrimenkulu Hazine ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na devretti. Borçlarına karşılık devredilen gayrimenkullerin arasında camiler, plajlar, zeytinlikler, kreş ve sağlık alanları gibi yerler bulunuyor.

Serkan Acar, 3 Temmuz’da gerçekleşen belediye meclis toplantısında toplamda 180 milyon liralık borçlanma yetkisi almıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ