‘Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!’

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ayasofya’da namaz kılan İyi Parti lideri Akşener’in muhalefetten ayrıştığını belirterek, ‘Evine dön’ çağrısı yaptı. Bahçeli’ye İyi Partili Ümit Dikbayır cevap verdi..
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ayasofya ziyareti ve Muharrem İnce’nin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili basın mensuplarının sorularına yazılı cevap verdi.

CHP ve HDP’yi Ayasofya konusunda eleştiren Bahçeli, geçtiğimiz günlerde Ayasofya’da namaz kılan Meral Akşener’e ise övgüler düzdü. Bahçeli, ‘İP’ dediği, Akşener’in partisinden bu kez İyi Parti olarak bahsetti. Akşener’in CHP ve HDP’den farklı tutum takındığını kaydeden Bahçeli şunları söyledi: “Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin. Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İyi Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir. Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır. Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense evde olmak isabetli bir tercihtir.”

İNCE’YE DESTEK VERDİ


Bahçeli, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddialarıyla ilgili de “CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz. CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında.  Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor. 37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı” dedi.

EVİN YOLUNU KAYBEDENLER DÜŞÜNSÜN

 
İyi Parti Kurucular Kurulu üyesi Ümit Dikbayır, Bahçeli’nin Akşener’e yaptığı çağrıya sosyal medya hesabından cevap verdi. Dikbayır, “Biz zaten evimizdeyiz… Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!” dedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ