Bahçeli'den "U" dönüşü: Kılıçdaroğlu'na saldırı kabul edilemez

Çubuk'taki cenaze töreninde yapılan saldırıyla ilgili Akkuzulular'ı öven ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştiren MHP lideri Bahçeli, bugün ise farklı bir açıklamaya imza attı.
Bahçeli, "Kaynağı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi bahaneyle yapılırsa yapılsın şiddeti tasvip etmek, şiddete göz yummak akıl ve vicdan ölçülerini inkar etmektir." dedi.

Bahçeli ayrıca "Hiç kimse olayların faili olarak partimizi göstermeye kalkışmamalı” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırı ile bu kez farklı bir çıkış yaptı. Bahçeli, saldırının kabul edilemeyeceğini ifade ederek “Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır” dedi.Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta uğradığı saldırı ve kötü muamelenin kabul edilemez nitelikte olduğunu söyleyerek, “Milli kültürümüzün, inançlarımızın ve geleneklerimizin tamamen hilafına vasat bulan dünkü manzaraları Milliyetçi Hareket Partisi reddetmektedir” ifadelerini kullandı.


Bahçeli, Başkanlık Divanı Toplantısı’nın ardından yazılı bir açıklama yaptı. “Kaynağı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi bahaneyle yapılırsa yapılsın şiddeti tasvip etmek, şiddete göz yummak akıl ve vicdan ölçülerini inkar etmektir” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde katıldığı şehit cenazesinden hemen sonra maiyetiyle birlikte karşı karşıya kaldığı saldırı ve kötü muameleler kabul edilemez niteliktedir. Milli kültürümüzün, inançlarımızın ve geleneklerimizin tamamen hilafına vasat bulan dünkü manzaraları Milliyetçi Hareket Partisi reddetmektedir. Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır. Partimizi hedef alan iğrenç iftiraların, sosyal medya aracılığıyla yapılan hayasız saldırıların, ilkesiz medya karalamalarının, ilkel isnatların alçak bir komplo olduğu katidir, kesindir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyaset ve üslubu kavga ve karışıklığa değil, kardeşlik ve kucaklaşmaya hizmet etmektedir. Sağduyu, sabır, sakinlik ve akıl davamızın harcıdır.”

GAFLET DEĞİLSE GİZLİ GÜNDEM

Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’taki cenaze törenine katılımıyla ilgili de eleştirilerini tekrarlayan Bahçeli, “Mehmetçik katilleriyle örtülü ittifak yapanların, HDP’yle aynı kareye girenlerin, YPG’ye terör örgütü demekten acziyet yaşayanların protesto edilmeleri neredeyse kaçınılmaz iken, adeta meydan okur gibi, hiçbir tedbir almadan, güvenlik güçlerini bilgilendirmeden, şehit ailesine bilgi vermeden şehit cenazesine katılmaları eğer gaflet değilse, kesinlikle bir gizli gündemin sonucudur. CHP’nin, HDP ve PKK ittifakı sıcaklığını hala korurken yöre halkının infialini ve galeyana gelme ihtimalini hesaba katmamak hem ufuksuzluk hem de siyasi mağduriyet tesis etme hazırlığıdır” dedi.

YAVAŞ’IN KAÇMASI TİTİZLİKLE İNCELENMELİ

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı sonrası faillerin gözaltına alındığına dikkat çeken Bahçeli, saldırının bütün yönleriyle araştırılmasını istedi, “Provokasyon varsa, oyun varsa, tuzak varsa, organize bir tertip ve tezgah kurulmuşsa mutlaka deşifre edilip sonuçlar milletimizle paylaşılmalıdır” dedi. Bahçeli ayrıca, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın olay mahallinden Genel Başkanı’nı bırakıp kaçması titizlikle araştırılmalı, olayların içinde parmağının olup olmadığı analiz edilmelidir” dedi.

MÜFLİS SİYASET ESKİLERİ

Bahçeli açıklamasında yeni parti, yeni ittifak iddialarına değindi, isim vermeden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına göndermede bulundu. Bahçeli şunları ifade etti:

“Siyasette farklı ittifak modellerinin konuşulup yeni hükümet sistemine siyasi sicilleri karanlık ve şaibeli isimlerden sosyal medya vasıtasıyla itirazların dillendirilmesi önümüzde ağır bir gündemin varlığına işarettir. Puslu ortamları siyasi çıkarları için devşirmeye kalkışan müflis siyaset eskilerinin; hem Cumhur İttifakı’na hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kurnaz akınları Türkiye’nin uçuruma çekilme amacının en bariz delilidir. Türk milleti Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, inanıyorum ki, adanmışlıkla, inanmışlıkla sahip çıkacaktır. Mazileri yıkım ve çözülme olanların yeniden başlarını kaldırmaları beyhude bir çırpınmadır.”

‘AKKUZULULAR SERT ADAMLAR’ DEMİŞTİ

MHP lideri Bahçeli, saldırıyla ilgili ilk açıklamasında CHP liderinin Çubuk’a gitmesine tepki göstermiş “O adama yumruk attıracak kadar sen ne yaptın Kılıçdaroğlu” diye sormuş ve “Akkuzulular sert adamlar” ifadelerini kullanmıştı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ