Bahçeli’den ‘bylock’u soran Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

MHP Genel Başkanı Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacakları açıklandı.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Nisan 2017 tarihinde yaptığı konuşma hakkında suç duyurusunda bulunacakları açıklandı. Bahçeli, CHP liderinin İstanbul’da medya temsilcileriyle yaptığı bu konuşmada, “‘Bylock’çu vekiller açıklansın. AKP’de 120, 180 arasında bylock kullanan var. 15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir,” dediğini söyledi.

Bahçeli, partisini izleyen gazetecilerle buluştuğu akşam yemeğinde soruları yanıtlarken şöyle konuştu:


“Kemal Kılıçdaroğlu 3 Nisan 2017 tarihinde İstanbul medya temsilcileriyle yaptığı konuşmada şunları söylüyor: ‘Bylock’çu vekiller açıklansın. AKP’de 120, 180 arasında bylock kullanan var. 15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir. Saat 20.00’da darbe mi olurdu? Bylock’çu vekillerin açıklanmaması kontrollü darbe tezini güçlendiriyor.’
Şimdi Sayın Kılıçdaroğlu, 120 ile 180 arasındaki bylock’çuları İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na götür ver. Eğer vermiyorsan biz sana suç duyurusunda bulunacağız, gel tıpış tıpış ayaklarınla bunların isimlerini ver diyeceğiz.”

“BİZİM İŞİMİZ YOL GÖSTERMEK” 

Milliyet gazetesinden Önder Yılmaz’ın haberine göre gazetecilerin, “Ne zaman suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorsunuz?” sorusuna ise Bahçeli gülerek “Soğukların geçmesini bekliyoruz,” yanıtını verdi.

Bahçeli gazetecilerin,  “Meclis’te de ayrıca bir denetim mekanizması işletecek misiniz, soruşturma komisyonu gibi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Hayır, efendim, bizim komisyonla ne işimiz var? Bunlar savcıların işi. Suç duyurusunda bulunacağız, bunlar doğru mu savcılar ona bakacak. Doğruysa ne zaman yayınlandı ona bakacak, ne maksatla söylendi ona bakacak. Bunu sen mi söyledin, diye ona soracak. Bizim işimiz yol göstermek.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ