Bahçeli ve Mehmet Tezkan birbirine girdi

"Ezik, kemiksiz, ahlaksız, bidon"... Hakaretlerin havada uçuştuğu çok çarpıcı polemik.
Devlet Bahçeli, referandum sonrası her kesi bir tarafa bıraktı Milliyet Yazarı Mehmet Tezkan'ı hedef aldı. Ağır hakaretler eşliğinde Mehmet Tezkan'a yüklenen Bahçeli'ye cevap anında geldi. 

İşte polemikte tarafların söyledikleri:

MEHMET TEZKAN NE YAZMIŞTI

Mehmet Tezkan köşe yazısında referandumun tek kaybedeninin MHP olduğunu şu satırlarla yazdı:

“Referandumun siyaseten kaybedeni yok mu diyeceksiniz? Vardı.. MHP..
Erzurum hariç, MHP’nin güçlü olduğu bütün illerde hayır oyu çıktı.. Örnek Adana.. Örnek Balıkesir..
Sonuç şu..
MHP’nin genel merkezi evet dedi..
MHP’nin tabanının yüzde 80’i hayır oyu verdi..
MHP’yi zor günler bekliyor.."


BAHÇELİ NE DEDİ
MHP Genel Başanı Devlet Bahçeli Milliyet gazetesi köşe yazarı Mehmet Tezkan’ı hedef alarak şöyle konuştu:

“Milliyet gazetesinde köşesi bulunan bir ezik, ‘Referandumun kaybedeni MHP’ demiş. Sen necisin, bre ahlaksız, bre kemiksiz! Tabanımızın yüzde 80’i hayır demiş, çünkü canı öyle çekiyor. Öyle olsun istiyor. Kafa almıyor, sanırsınız bidon. Paçalanmış bir MHP olacak diye yazıyor bir ezik de. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları bulanmış ya da iradeleri körleşmiştir” 


MEHMET TEZKAN CEVAP VERDİ
Mehmet Tezkan, Medyaradar'a yaptığı açıklamada, Bahçeli'nin "ezik, kemiksiz, ahlaksız" sözlerine şöyle cevap verdi:

"​Ben yazımda matematiksel doğruları sıralıyorum. Herkesin gördüğü doğruları yazıyorum. Mersin, Hatay, Balıkesir, Manisa ve daha bir çok yere bakın, hatta MHP’nin kalesi olarak görülen yerlere bir bakın, ki bakmaya bile gerek yok ortada. Buralarda ne çıkmış? Hayır. MHP var mı, hayır, yok. Eee burada benim yazdığım yanlış nerede? Yalan bir haber mi yapmışım. Demek ki yazdıklarım doğru ki cevap veremiyor ve böyle hakaretleri sıralıyor. Millet de bu sözleri alkışlıyor. Gel de şaşırma. Ben gazeteciyim, polemiğe girilecek bir siyasi parti lideri değilim. Söylediklerim çok canını yakmış ki 10 dakikasını bana ayırmış. Bu konuda polemiğe giremem, ben bir gazeteci olarak yazımı yazarım o kadar. Siyasi değilim ki gidip hesap sorayım. Herkes hangi bölgelerden evet hangi bölgelerden hayır çıkmış ona baksın, yeterli gerçeği görmek için. Referandum sonucu canını acıtmış, bunu da bizlere saldırarak gösteriyor.  En büyük kayıp MHP’de. Yazımda ısrarcıyım, cevap verme gereği duyduğuna göre benim üzerimden herkese “MHP’yi yorumlamayın, MHP’yi eleştirmeyin” diye mesaj verdi. MHP’yi yazan tek yazar da ben olduğuma göre, belki de yazacak arkadaşlarımın önüne geçmek istedi bu üslupla. Yazdıklarım doğru olmasa cevap vermezdi."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ