Bahçeli önerdi AKP harekete geçti: Milletvekili transferini engelleyecekler

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, milletvekili transferini önlemek için MHP ile çalışma yürüttüklerini açıkladı.
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, baskın seçim halinde Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi ve Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'ne milletvekili verebilecekleri yönündeki açıklamasının ardından, milletvekili transferini önlemek için yasa değişikliği önerisine, AKP'den olumlu yanıt geldi.

Devlet Bahçeli, geçen hafta, bir yandan İYİ Parti lideri Meral Akşener'in, ülkenin sorunlarının çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında 'memleket masası' toplanması çağrısına karşı sert tepki gösterirken, bir yandan da Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını gerekçe göstererek, milletvekili transferini de önlemeye dönük Seçim ve Siyasi Partiler Yasası'nda değişiklik, Siyasi Etik Yasası çıkarılmasına kadar 6 ayrı yasal düzenleme önermişti.

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla, milletvekili transferini önlemek için MHP ile çalışma yürüttüklerini açıkladı:


"Halkın tayin ettiği milletvekillerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla; ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz. Tekemmül ettiğinde diğer partiler ve kamuoyu ile paylaşacağız. Siyasi rekabet, partilerin kurallar dahilinde; ancak ülkenin üst çıkarlarını asla gözden çıkartmaksızın mücadelesi elbette olacak. Fakat unutmayalım; herkes gücünü ve meşruiyetini halkın iradesine borçludur. Kimse kendisini bu iradeyi keyfince değiştirecek yetkide göremez."

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ