Bahçeli, Davutoğlu'nun randevu talebini geri çevirdi: Parlamenter sistemi görüşmeyiz

MHP lideri Devlet Bahçeli “Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” teklifini görüşmek isteyen Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun randevu talebini reddetti.

Ahmet Davutoğlu’nun Devlet Bahçeli ile görüşme talebine MHP’den olumsuz cevap geldi.

Bahçeli, Davutoğlu’nu “Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusu ile ilgili görüşme talebinizi cevaplandıramıyorum” diyerek reddetti.


Cumhuriyet’in haberine göre Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ‘Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” önerisini sunmak için siyasi partileri ziyarete başladı.

Bu kapsamda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de görüşme talebi iletildi.

Gelecek Partisi Özel Kalem Müdürü Mehmet Aytekin, Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker’e, “Kamuoyuna açıkladığımız ‘Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerimizi sunmak üzere, Sayın Genel Başkanımız, Sayın Genel Başkan Devlet Bey’den görüşme talep etmektedir” mesajını iletti.

DAVUTOĞLU İMZALI RANDEVU TALEBİ

Ardından Ahmet Davutoğlu, Bahçeli ile görüşme talebini yazılı bir metin halinde de MHP Genel Merkezi’ne gönderdi.

Yazıda, “Gelecek Partisi olarak 1 Kasım 2020 tarihinde 1. Olağan Genel Kongremizi gerçekleştirdik. 9 Kasım 2020 tarihinde ise ‘Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ önerimizi kamuoyu ile paylaştık. Tam Demokrasi İçin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ teklifimizi sunmak ve gündem ile ilgili genel istişarede bulunmak üzere görüşme talebinde bulunuyorum” ifadesine yer verildi.BAHÇELİ CEVABINI ÖZEL KALEMLE İLETTİ

Davutoğlu’nun imzalı yazısıyla gelen bu talebe Bahçeli, Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker aracılığıyla yanıt verdi.

Çeliker, Gelecek Partisi Özel Kalem Müdürü Mehmet Aytekin’e gönderdiği yanıtta şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi ile Sayın Genel Başkan Ahmet Beyin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi konusunda bir görüşme talebiniz var ise o konuda randevu verelim. Güçlendirilmiş parlamenter sistem konusu ile ilgili görüşme talebinizi cevaplandıramıyorum. İyi çalışmalar dilerim.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ