Babacan'ın Erdoğan'ı 'kızdıran' videosu yeniden gündemde

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, AKP'den ayrılarak DEVA Partisi'ni kuran Ali Babacan'a yönelik öfke dolu sözler sarf etmesine neden olan video yeniden gündem oldu.
140journos tarafından hazırlanan ve YouTube'da yayınlanan, 'Sakın kadere deme' başlıklı video belgeselde, Babacan ekonomi yönetiminin başında olduğu dönemlerde atılan doğru adımları ve AKP yönetiminin bugünkü yanlış adımlarına dikkat çekmişti.

Erdoğan ise, Babacan'ın ilgili videoda ekonomi ile ilgili söylediklerine tepki göstermiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Düşünün Başbakanlığım döneminde görev verdiğim bazı kişiler şimdi farklı bir şekilde bize saldırıyor. Yahu sen bakansın. Atılan bir adımda Başbakanın onayı olmadan sen o adımı atabilir misin? Şimdi nasıl oluyor da o işleri ‘Ben ben ben…’ Ne ben’i yahu? Bir başbakan onay vermeyecek, sen kalkacaksın adım atacaksın. Bunu kime yutturuyorsun? Böyle kalkıp YouTube’larda topladığınız adımlarla netice almanız mümkün değil. Biz şu an takdir edecek insan arıyoruz. Kötü olacak her şeyi bize yıkma hesabı içinde olanların hesabını zaten milletim sorar. Bu milletin vicdanından her şey Allah’ın izniyle döner."


Babacan'ın siyasi yaşamının anlatıldığı videonun izlenme oranı 1.6 milyona dayanırken, Erdoğan, partisinin il başkanlarıyla yaptığı video konferans toplantısında Babacan'ı eleştirmişti.

İşte o video:


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ