Babacan partisi için yeni tarih ve öteleme nedeni...

Ahmet Davutoğlu erken davranarak Gelecek Partisi’ni kurup yoluna devam ederken illerde teşkilat çalışmalarını da başlattı.


AKP’den çıkacak ikinci parti çalışmasını yürüten Ali Babacan ise merakla beklenen partisini henüz ilan etmiş değil.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın aktardığına göre parti programı tamamlanmış, ancak tüzük ve yönetmelik tartışması devam ediyor.


Ali Babacan ve arkadaşlarının konuyu önemsediği, kotalar ve partilere tanınan uygulama alanlarında daha etkili bir model geliştirmeye karar verdikleri belirtiliyor.

Partinin gecikmesinin temel nedeninin aslında sadece bu konular olmadığı, yakında Babacan tarafından yapılacak bir açıklama ile de kamuoyuna duyurulması hedeflenen gecikmenin asıl konusunun ise bina tadilatı olduğu ifade ediliyor.

Sarıkaya, ’’Son dönem partilerin buluşma noktası haline gelen, İYİ Parti ve Gelecek Partisi’nin genel merkezlerine de ev sahipliği yapan Ankara’nın Mustafa Kemal Mahallesi’nde tutulan binanın iç mimari çalışması bitmemiş’’ diyor.

Bina iç düzeninin bitiş tarihinin, partinin kuruluşunun tarihini de belirleyeceğini ekliyor.

Sarıkaya'nın yazdığına göre parti yetkilileri, daha önce açıklandığı gibi 20 Ocak'ta kuruluşun söz konusu olmayacağını, sürenin şubatın ilk yarısını geçmeyeceğini belirtiyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ