Babacan: 15 Temmuz, ucube bir sisteme geçiş için fırsat olarak kullanıldı

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 15 Temmuz darbe girişiminin ‘ucube bir sisteme geçiş için bir fırsat olarak’ görüldüğünü söyledi.

Partisinin 1. Olağan Kahramanmaraş İl Kongresi’nde konuşan Babacan, 15 Temmuz ve sonrasında yaşananlarla ilgili iktidara sert ifadelerle yüklendi.

“15 Temmuz Demokrasi Direnişi güçlü, demokratik bir hukuk devleti için gerçek bir fırsat olabilirdi.” diyen Babacan, Erdoğan’ın bunu tam tersi yönde kullandığını ve 84 milyonu tek imzaya mahkum ettiği bir dönemi başlattığını söyledi: “Her türlü krizin vazgeçilmezi olan, krizlerin ortağı Devlet Bahçeli de bu yolda onu yalnız bırakmadı. 251 şehidimizin, binlerce insanımızın direnişi; bu ülke ve millet için değil, ucube bir sisteme geçiş için bir fırsat olarak görüldü.”


AKP’Lİ SEÇMENE ‘KHK’ ÇAĞRISI

15 Temmuz’un ardından OHAL döneminde haksızlıklar yaşandığına işaret eden Babacan, AKP seçmenlerine şöyle seslendi: “KHK denen ucube bir metotla, binlerce insanımızın sorgusuz sualsiz işten atılmasından rahatsız olduğunuzu biliyorum. Bu adaletsizlikler ve kirli ilişkiler sineye çekilecek gibi değil. Devleti yönetenlerin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, 28 Şubat darbecilerine sarılması gerçekten ibretlik. Yanlarına Bahçeli’yi almaları, rotayı Perinçek’e emanet etmeleri ibretlik”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ