'Allah Bahçeli’ye akıl fikir versin, ıslah etsin'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi.

Ağbaba, “Ey Bahçeli, Allah Bahçeli’ye akıl fikir versin, Allah Bahçeli’yi ıslah etsin. İktidara yaranmak için CHP’ye yükleniyorlar” dedi. Ağbaba, insanların facebook’ta bir gönderiyi beğenmeye bile korktuğunu kaydederek, “Bunlar en büyük darbeci, kim konuşursa içeri atılıyor” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Darende ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunduğu sırada hem iktidar partisi AKP’ye hem de iktidar ortağı MHP’ye sert sözlerle yüklendi.


“BUNLAR EN BÜYÜK DARBECİ”

Siyaset dilindeki nefret ve kutuplaştırıcılığın Türkiye’ye yarar sağlamadığını belirten Ağbaba, MHP lideri Bahçeli’yi de sert biçimde eleştirdi. Ağbaba, “Bunlar en büyük darbeci. Şu anda 20 Temmuz sivil darbe dönemini yaşıyoruz. Kim konuşursa içeri atılıyor. İnsanlar Facebook’ta bile bir şeyi beğenirken korkuyorlar, beğenemiyorlar. Her gün yeni ayrışmaları önümüze getiriyorlar” dedi.

“ALLAH BAHÇELİ’YE AKIL FİKİR VERSİN”

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye seslenen Ağbaba, şunları kaydetti: “Her gün Atatürk’e, İnönü’ye, CHP’ye küfrediyorlar ama ben cevap vermeyeceğim. Hem AKP’ye, hem Erdoğan’a hem Bahçeli’ye söylüyorum; vallahi duymuyoruz. Duyuyorsak da ‘Her kötü söz sahibine aittir’ diyoruz. Ey Bahçeli, Allah Bahçeli’ye akıl fikir versin, Allah Bahçeli’yi ıslah etsin diyoruz. İktidara yaranmak için CHP’ye yükleniyorlar. Erken seçimle ilgili açıklamalara bakıyorsunuz; sanki erken seçimi biz gündeme getiriyoruz. Sanki bu Korona’yı biz yaptık. Utanmasalar ‘Korona’yı CEHAPE getirdi, tek parti dönemi getirdi’ diyecekler. Bizle uğraşacağına bu ülkenin gerçek sorunlarıyla uğraş: Koronayla, yoksullukla, işsizlikle, çiftçiyle, esnafla uğraş. İşsiz sayısı 18 Milyon rakamına ulaşmış; bunlarla uğraş.”

“CHP GELİRSE YARDIMLAR KESİLİR DEDİLER, KESİLMEDİ ARTTI”

İktidarın CHP’le uğraştığını kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bir de CHP’li Belediyelerle uğraşıyorlar. Ne diyorlar? ‘Ekrem İmamoğlu maske dağıtmasın, Mansur Yavaş gıda dağıtmasın, Vahap Seçer ekmek dağıtmasın.’ diyorlar. Niye hizmetlerden rahatsızlar? Çünkü seçim kampanyalarındaki tek stratejileri ‘CHP gelirse sosyal yardımlar kesilecek.’ demekti. Sosyal yardımlar kesilmediği gibi 5 kat da arttı. Hem de fakir fukarayı hiçbir şekilde ayırmadan bu yardımlar gerçekleştirildi. CHP’li belediyelerimizi bir kez daha kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“HALKTAN BU KADAR KOPUK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI OLMAZ”

Ağbaba konuşmasının sonunda, ev ve araç alımında faizlerin düşürülmesinin ekonomik krize bir reçete olarak sunulmasını eleştirdi. Ağbaba, “Şimdi araba ve ev alacaklar için kredi faizlerini düşüyorlar. Halktan bu kadar kopuk bir yönetim anlayışı olmaz. Hatırlayın Koronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladıkları pakette uçak biletlerindeki KDV’yi %18’den %1’e düşürmüşler, sonra da uçağı yasaklamışlardı. Asıl destek bekleyenler çiftçiler ve esnafların borçlarını sil. Borçları faizle ertelemek çözüm değildir. Borcu olanlar gelecek yıl ne yapacaklar? Koronavirüs nedeniyle 252 bin esnaf işyerini kapattı. Sokaktan ekmeğini kazanan 6 milyon insan da yine bu süreçte mağdur oldu. Bu insanlara ‘Evde kal.’ demek, ‘Aç kal.’ demektir. Bu vatandaşlarımıza destek verilmesi gerekiyor. Millet sizden küfür, hakaret, kavga beklemiyor. Millet sizden dertlerime derman olmanızı bekliyor” şeklinde konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ