Akşener'in Kızılay çadırı ziyaretine Valilik yasağı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Beyoğlu'nda gerçekleştireceği Kızılay çadır ziyareti valilik tarafından yasaklandı.
İstanbul Valiliği, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in 23 Haziran seçimleri kapsamında İstanbul içinde gerçekleştirdiği ziyaretlerden biri olan Beyoğlu “Demokrasi Çadırı” ziyaretini sakıncalı buldu.

Ziyaretin aynı gün AKP’nin de Beyoğlu’nda gerçekleştireceği halka açık toplantı nedeniyle yasaklandığı öne sürüldü.

Akşener, Bakırköy'de yaptığı konuşmada yasaklama olayını şöyle duyurdu:


"Bakın bugün gelirken yaşadığımız bir hadiseyi anlatıyorum size. Haber geldi ki; biz o ilçede çadırımızı ziyaret edemezmişiz. Olsun olsun ben de esnaf gezerim. Şart değil. Rahatsızlık veriyorsak biz de esnafımızla hemhal oluruz. Onu da mı yasakladılar? Apartman zili çalarım. Şimdi bunlar olacak son 3 gün asabiyet had safada. Biz sakin olacağız. Biz bu seçimi 23 Haziran'a getiren olacağız. Sandığa herkes gidecek, Bütün tanışlarınızı sandığa götüreceksiniz. 23 günü sandık başında müşahit olan kardeşlerime sesleniyorum.Orada da sandık başında tırnak içi arıza çıkacak diye düşünüyorum. Asabiyet çünkü had safada. Yine aynı şekilde diyeceksiniz ki hayırlısı olsun başarılar dilerim. Sakın ola asabiyet yok."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ