Akşener: Halide Edip işgal altında bile miting yaptı, ben yapamadım

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV‘deki Halk Arenası programına katıldı.


Meral Akşener, Halk Arenası programına konuk oldu. Akşener, çekimlerin Sultanahmet Meydanı'nda yapılmasına izin verilmemesi ile ilgili olarak, "Halide Edip İstanbul işgal altındayken bile miting yapmıştı. Maalesef ülkemizi yönetenler o günkülerin müsade ettiği bir mitingin karşılığı olarak bir cumhurbaşkanı adayının programına son dakika müsade etmediler" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV‘deki Halk Arenası programına katıldı.


Akşener, çekimlerin Sultanahmet’te yapılmasına izin verilmemesi üzerine tepkisini dile getirdi ve şunları söyledi:

“Biz Sultanahmet Meydanı’nında bu programı saat 21’de başlatarak yapacaktık. YSK’nın İlçe Seçim Kurulu bunu yasakladı. Halide Edip İstanbul işgal altındayken bile miting yapmıştı. Maalesef ülkemizi yönetenler o günkülerin müsade ettiği bir mitingin karşılığı olarak bir cumhurbaşkanı adayının programına son dakika müsade etmediler. Biz de bunun üzerine programımızı Büyükçekmece’ye aldık. Sizleri beklettiğim için çok özür dilerim. Maalesef bunun için bu ülke 24 Haziran’da değişecek. Bunun için bu idare gidecek ve biz de engelleri aşa aşa geliyoruz.” dedi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ