AKP’yi eleştirmiş MHP’den ihraç edilmişti: Usta, İyi Parti’ye katıldı

AKP'ye yönelik eleştirileri nedeniyle MHP’den ihraç edilen Samsun Milletvekili Erhan Usta, Meral Akşener'in de katıldığı törenle İyi Parti'ye geçti. Usta'nın katılımıyla İyi Parti'nin milletvekili sayısı 38'e yükseldi.


MHP’den ihraç edildikten sonra Bağımsız Milletvekili olarak Meclis’te bulunan Samsun Milletvekili Erhan Usta, düzenlenen törenle İYİ Parti’ye katıldı. Usta’ya İYİ Parti rozetini Genel Başkan Meral Akşener taktı.

Usta, sosyal medya hesabından İYİ Parti’ye katılması dolasıyla yaptığı açıklamada, “Gerek Samsunumuza gerekse ülkemize daha İYİ hizmet etmek ve sesimizi daha gür duyurmak için, Sayın Meral Akşener hanımefendinin nazik daveti üzerine İYİ’ler hareketine katıldım. Bu büyük ve güzel organizasyon için genel başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
AKŞENER: GAGALANACAKSINIZ, ONU PEŞİNEN SÖYLEYEYİM 

İyi Parti’ye katılımlar için düzenlenen törende bir konuşma yapan Akşener, partiye katılanların ‘gagalanacağını’ kaydederek, “Ama o iç hesaplaşmayı yaptığınız zaman iyi ki bu yolculuğa çıkmışım, iyi ki İyi Parti kurulmuş diyeceksiniz. Eğer İyi Parti kurulmamış olsaydı, Türkiye’de neler konuşulurdu? Bugün eğer işsizlik, esnafın derdi, haksızlığa uğrayan çocukların derdi, üniversite mezunlarının yüzde 80’inin fazlasının yurt dışına gitmeyi düşünmeleri konuşuluyorsa bunun sebebi sizsiniz. Tekrar teşekkür ediyorum sizlere. Çok çalışacaksınız. Türkiye’nin sorunlarına ve çözüm önerilerine vakıf bir insansınız. Gagalanacaksınız, onu peşinen söyleyeyim. Sonra akşam kafayı yastığa koyduğunuzda iyi ki bu yola çıkmışım diyeceksiniz” şeklinde konuştu.

USTA, ‘İTTİFAK OLMAZSA OLMAZIMIZ DEĞİL’ DEMİŞTİ

Erhan Usta, 2018 yılında TBMM’de yaptığı konuşmada “Bütçede lüzumsuz harcamalar var ise gözden geçirilmelidir” deyince MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından MHP grup başkanvekilliği görevinden alınmıştı. Usta, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili AKP ile MHP arasındaki ‘ittifak’ görüşmeleri için “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” dedikten sonra ise MHP’den ihraç edilmişti.

TBMM’DEKİ SANDALYE DAĞILIMI DEĞİŞTİ

Erhan Usta’nın İyi Parti’ye geçmesi ile TBMM’de sandalye dağılımı şöyle oldu; AKP’nin 291, CHP’nin 138, HDP’nin 58, MHP’nin 48, İyi Parti’nin 38, Türkiye İşçi Partisi’nin 2, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Demokrat Parti, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokratik Bölgeler Partisinin ise birer milletvekili bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ