AKP'liler ile MHP'liler birbirine girdi polis müdahale etti

Ankara Gazi Üniversitesi’nin bölünmesi sonrası kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Ak Parti ve MHP üyeleri arasında masa kavgası yaşandı.
Gazi Üniversitesi’nin bölünmesi sonrası kurulan Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde AKP ve MHP üyeleri arasında kavga çıktı. Cumhur İttifakı'nda birleşen iki partinin üyeleri, üniversitede masa kavgası nedeniyle birbirine girdi.


BİRBİRLERİNE GİRDİLER

Üniversite girişinde masa açan Ak Partililer, MHP’lilerin müdahalesine uğradı. Ak Partililer bugün yeniden masa açınca bu kez MHP’liler daha büyük bir grupla gelerek AKP’lilere müdahale etti. Olayın büyüyüp kavgaya dönüşmesi üzerine polis biber gazıyla müdahalede bulunarak grupları ayırdı.


Olayın ardından Ak Parti İl Başkanı Ali Osman Özdemir Twitter hesabından “Dün saldırıya uğradığımız noktada bugün de standımızı açtık. Kardeşliğimize zarar vermeye çalışanlar başaramayacak. Özgür düşüncenin, bilimin ve üretkenliğin merkezi üniversiteler hepimizindir. Gazi Üniversitesi önünde üniversiteye kayıt yaptıran yeni yol arkadaşlarımızı bekliyoruz” açıklaması yaptı.
'DEVLET BİZİZ' DİYE KAVGA BAŞLADI

Üniversitenin adıyla açılmış MHP’lilerce kullanılan bir hesaptan yapılan açıklamada da, olayların Ak Partililerin “Biz ak gençliğiz, devlet biziz, Hacı Bayram artık bizimdir” demesi sonrasında başladığı savunuldu.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ