AKP’li vekillerden Albayrak’a tepki: Bu zamları vatandaşa anlatamıyoruz

AKP'li vekiller, Cumhurbaşkanlığı korumalarından şikâyetçi; “Organizasyonlarda bizi itip kakıyorlar” Kızılcahamam kampında eleştirilerin odağında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı.


AKP’nin Kızılcahamam kampında milletvekilleri, enflasyonun düştüğünün açıklanmasına karşın sürekli yeni zamlar geldiğini belirterek “Bu zamları vatandaşa anlatamıyoruz” eleştirisini getirdi.
ERDOĞANIN KORUMLARINA TEPKİ: BİZİ İTİP KAKIYORLAR

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın korumalarından yakınan bir milletvekili, “Organizasyonlarda bizi itip kakıyorlar. Milletvekiline bunu yapan vatandaşa daha kötü davranıyordur” dedi.

‘YENİ EKONOMİ PROGRAMINI AÇIKLADIĞINIZ GÜN ZAM GELDİ’

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, kampta, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomi ile ilgili sunum yaptı. Albayrak’ın ekonomide olumlu gelişmeler olduğunu anlatması üzerine, milletvekillerinden eleştiri geldi. Bir milletvekili, “Yeni Ekonomi Programı’nı (YEP) açıkladığınız gün elektriğe zam geldi” diye konuştu. Albayrak ise YEP’in açıklandığı gün zam yapılmasının yanlış olduğunu kaydetti. Bir vergi paketi hazırladığını açıklayan Albayrak, “Çok kazanandan çok alacağız” dedi. Albayrak’ın bu sözleri vekiller arasında servet vergisi getirileceği şeklinde yorumlandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ