AKP’li Vahit Kiler’den CHP’li Engin Özkoç’a ölüm tehdidi

Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Meclis Genel Kurulunda CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’a yumruk atan AKP’li Vahit Kiler ölüm tehdidinde bulundu: “Bizim kültürümüzde o lafları söylerseniz sizi vururlar.”


 AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle Meclis Genel Kurulu’nda darp edilen CHP’li Engin Özkoç’a AKP’de yine tehdit geldi. Özkoç’a yumruk atan AKP Milletvekili Vahit Kiler, Özkoç’un Meclis’e gelmesi halinde yine yumruk atacağını söyledi. Kiler, memleketinde bu sözleri söyleyenlerin vurulduğuna dikkat çekti.

“HAK ETTİĞİ DAHA FAZLAYDI”


Sosyal medya hesabından tebrikleri kabul eden AKP’li Vahit Kiler, SuperHaber’a verdiği röportajda Özkoç’a yönelik tehditlerini sürdürdü. Kiler, “CHP bilinçli olarak Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Meclis’i provoke etmiştir. “Bizim bölgede mayın olan yerlere, affedersiniz önce eşekleri gönderirler, mayın varsa patlasın diye. Burada CHP aynı işlemi yaptı. Bizim Güneydoğu’daki affedersiniz eşeklere yaptıklarını CHP kendi grup başkanvekiline yaptı. Biz de hak ettiği neyse o uygulamayı yaptık. Aslında hak ettiği daha fazlaydı” dedi.

O LAFLARI SÖYLEYENLERİ VURURLAR

Özkoç’a yönelik tehditlerini sürdüren Kiler, “Yani bizim kültürümüzde o lafları söylerseniz, ya bir yerleriniz kırılır, ya da sizi vururlar” dedi. Kiler, “Öyle hakaretlerdi. Çok ucuz kurtuldu. Ucuz kurtulduğunuzu zannetmesin. O insanlıktan nasibini almayan şerefsiz Meclise ne zaman gelse, aynı uygulamayla sürekli karşılaşacak” ifadelerini kullandı.

KİLER, ÖZKOÇ’A YUMRUK ATMIŞTI

Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Engin Özkoç’a AKP’li vekiller Mecliste yoğun tepki göstermişti. Kavgaya dönüşen bu tepkiler sırasında AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Özkoç’a yumruk atmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ