AKP’li Numan Kurtulmuş Ayasofya’dan sonraki hedeflerini açıkladı

Sultan Fatih’in vakfiyesinin gerçekleştirildiğini söyleyen Kurtulmuş, “Şimdi önümüzde Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Yavuz Sultan Selim’in vakfiyesi olan Kudüs’ü Şerif var” dedi.
AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ÖNDER İmam Hatipler Derneğince video konferans yöntemi ile düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Kurtulmuş, ÖNDER İmam Hatipler Derneği Başkanı Kamber Çal’ın yanı sıra derneğin yönetim kurulu, il ve ilçe temsilcilerinin de katıldı programda, Ayasofya’nın açılışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla çifte bayram yaşadıklarını dile getiren Kurtulmuş, ”On yıllardır ‘zincirler kırılsın Ayasofya açılsın’ ideali etrafında hareket eden bizim nesillerimiz için rüya gibi bir şeydi. 24 Temmuz 2020 tarihi Türkiye’nin yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.” dedi.

ÖNÜMÜZDE KUDÜS-Ü ŞERİF VAR


Ayasofya açılışı ile Sultan Fatih’in vakfiyesinin gerçekleştirildiğini söyleyen Kurtulmuş, “Şimdi önümüzde Hazreti Ömer’in, Selahaddin Eyyubi’nin ve Yavuz Sultan Selim’in vakfiyesi olan Kudüs’ü Şerif vardır ve zihnimizin bir kenarında yer almak durumundadır. Nasıl on yıllar boyunca ‘zincirler kırılsın Ayasofya açılsın’ dediysek bundan sonraki süreçte önümüzde bir hayalimiz, bir hedefimiz olarak Yafa Kapısı’nın üzerinde yazan ‘Lailaheillallah İbrahim Halilullah’ vakfiyesini gerçekleştirmek bizim milletimizin bir sorumluluğudur” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ