AKP'li Efkan Ala: Vatandaşımızın ekonomik yönden bazı sıkıntılar çektiğinin farkındayız

AKP'li Efkan Ala, pandemi dolayısıyla dünyada ciddi sorunlar yaşandığı belirterek, "Vatandaşımızın da ekonomik yönden bazı sıkıntılar çektiğinin farkındayız, diğer alanlarda ortaya çıkan problemlerin farkındayız" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yurttaşın çektiği ekonomik sıkıntıların farkında olduklarını söyledi.

Ala, partisinin Bursa İl Başkanlığınca Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, açık alanda düzenlenen bayramlaşma programında konuştu.


Pandemi dolayısıyla dünyada ciddi sorunlar yaşandığına belirten Ala, "Elbet biz bu süreci en iyi yönetmeye çalışan ve en iyi yöneten ülkelerden biriyiz" iddiasında bulundu.

"Birçok tedbir aldık" diyen Ala, "Vatandaşımızın da ekonomik yönden bazı sıkıntılar çektiğinin farkındayız, diğer alanlarda ortaya çıkan problemlerin farkındayız" ifadelerini kullandı.

Ala, şöyle devam etti: "Bunları da AK Parti, bugüne kadar aldığı inisiyatifler gibi inisiyatifler alarak çözecek, her şeyi yerli yerine koyup yoluna devam edecektir. Hedefimiz, nasıl ki dışarıda barış ve huzur içinde bölgesel iş birliği yapıp ticaret ve ekonomimizi geliştirmek, oralarda yaşayan insanlara huzur ve güven götürmekse, içeride de Türkiye'yi gelişmiş, kalkınmış, hedeflerine ulaşmış ve daha da ileriye emin adımlarla giden, dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokmaktır. Bunun için de yapılması gerekenleri yapıyoruz, yapacağız. Burada da en büyük gücümüz bu birliktelik, dayanışma ve yürek birlikteliğidir. Onun için hepimiz konuşacağız, paylaşacağız, sorunların üzerine birlikte gideceğiz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ