AKP’li belediye başkanının kızına işe gitmeden 251 bin lira ödenmiş

Yerel seçimlerin ardından belediye başkanlarının birden fazla maaş almasının yanı sıra belediyelere torpilli olarak atananların hiç işe gitmeden maaş almaları da çokça tartışılıyor.
Urfa’nın Ceylanpınar Belediyesi’nin eski AKP’li başkanı Menderes Atilla kızının beş yıl boyunca hiç işe gitmediği ancak toplamda 251 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı.


Tuğçe Atilla, babasının başkan olduğu dönemde istisnai kadrodan belediyede özel kalem müdürü yapıldı. Sözcü’nün haberine göre Tuğçe Atilla'nın, 29 Mart 2019 tarihine kadar da hiç işe gitmediği iddia ediliyor.

İçişleri Bakanlığı 2019 raporuna göre, Menderes Atilla'nın kızı Tuğçe Atilla'nın, 2015 yılı Haziran ayında, özel kalem müdürü olarak işe alındığı belirtiliyor. İşe alımının sınavsız yapıldığına dikkat çekilen raporda,  Atilla'nın, daha sonra da mühendis ve işletmen kadrolarına atandığı ifade ediliyor.

29 Mart 2019 tarihine kadar da hiç işe gitmediği de iddia edilen Atilla'ya ödenen 251 bin 803 liralık maaşın geri alınması için İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin harekete geçtiği belirtiliyor. 

 

Son seçimde Ceylanpınar Belediyesi'ni AKP'li Abdullah Aksat kazanmıştı.

Tuğçe Atilla 2017 yılında İstanbul'da avukat Halit Karagün ile evlenmiş, nikah şahitliklerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dönemin Tarım ve Köy İşleri Bakanı Eşref Fakıbaba yapmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ