AKP'den iki istifa daha: Ahlaki çürüme var

Yeni parti hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu ve ekibinin AKP’den istifasıyla başlayan kopmalar devam ediyor.

İstifa haberlerine iki isim daha eklendi. AKP’nin eski Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, partiden istifasını açıkladı.

15 Temmuz gecesi İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’nin çağrısı üzerine bütün ekibini hızlı şekilde toplayıp köprüye gittiğini söyleyen İsa Mesih Şahin, "Kuruluşundan bu güne kadar hizmet ettiğim ve 2014-2018 yılları arasında da Kadıköy İlçe Başkanlığı görevini yaptığım AK Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum" dedi.


 

Uzun süre AKP’de görev yapmış isimlerden biri olan Fahri Usta da partiden istifasını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla iki dönem AKP’den milletvekili adayı olan Fahri Usta, istifasını “Kırgınlığım AK Partili kardeşlerime değil, sadece samimi olmayan yöneticilere” diyerek duyurdu.

İsa Mesih Şahin'in Twitter'dan paylaştığı istifa mektubu şöyle:

Değerli dostlarım; 

“İnsan ülküsünü ülkesinde yaşatmak için yaşar” der Muhterem Nuri Pakdil Büyüğümüz. Bizim ülkümüz de her daim; “adalet ve doğruluk temelinde insanım refah içinde yaşatan ve hatta bütün insanlığa umut olan bir Türkiye oldu. 

Üniversite yıllarında Gençlik Kollan Teşkilatı ile başlayan ve en son 2014-2018 yıllan arasında Kadıköy İlçe Başkanlığı göreviyle devam eden süreçlerde; inandığımız değerleri taşıdığı için AK Parti’yi sahiplendik ve bu uğurda mücadele verdik. 

Bu süreçlerde döktüğümüz her bir damla terin hakkı helal olsun. Çünkü bu süreçlerde 

AK Parti ile büyüyen, güçlenen Türkiye’ye hep beraber şahit olduk. Ancak ne var ki son birkaç yılda bu kazanımların vicdanları sızlatacak şekilde heba edildiğini de hep beraber gördük. 

Partimizin bu savruluşuna kayıtsız kalmadık, yanlışların düzelmesi için çırpındık Ya 

anlaşılmalara rağmen, yapıcı eleştiriler yapmaktan çekinmedik Bu gidişat yanlıştır dedik ve yanlışlar düzelsin umuduyla bekledik 

Gelinen noktada; 

AK Parti’nin milletin partisi olmaktan çıkarak, kişilerin partisi haline dönüşmesine, 

Ahlaki bir çürümenin yaşandığına ve bu çürümeye hiçbir çözüm üretilemediğine, 

“İstişare, liyakat ve özeleştiril” gibi önemli değerlerin kaybedildiğine, 

“Adalet” kavramının ciddi şekilde yara aldığına, 

Seçmenin mesajlarının yok sayıldığına; hareketimizin doğuş noktası olan İstanbul’un Seçim yenilgisinin dahi sümenaltı edildiğine, 

Kucaklayıcı bir siyaset çizgisinden, ötekileştiren bir siyaset anlayışına kayıldığına (herkese 2011 Balkon konuşmasını tekrar tekrar izlemeyi tavsiye. ediyorum) 

AK Partinin artık inandığımız değerleri taşımadığına ve düzelme umudunun da kalmadığına üzülerek şahitlik ediyoruz. 

Değerli dostlarım; 

Saydığım gerekçelerle kuruluşundan bu güne kadar hizmet ettiğim Adalet ve Kalkınma Partisi Üyeliğimden istifa ettiğimi paylaşıyor, tüm dostlarımıza insani haklarımı helal ediyor ve hepinizden helallik bekliyorum. 

Selam ve dua ile.. "
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ