AKP’de bu kez hedefte belediye başkanları var!

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, ‘partide köklü değişim’ için uzun süredir bastıran Erdoğan’ın asıl hedefinin yerel yönetimlerde değişikliğe gitmek olduğunu yazdı.
İktidar partisi AKP’de uzun süredir konuşulan ve 16. Kuruluş yılı etkinlikleriyle birlikte tekrar gündeme gelen ‘yenilenme’ tartışmaları sürüyor. Parti teşkilatlarında sarsıcı değişiler yaşanması beklenirken, tasfiyelerin asıl hedefinin yerel yönetimler olacağı da öne sürülüyor.

Hürriyet gazetesinin iktidar çevrelerine yakınlığıyla bilinen yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında konuyla ilgili olarak, “Bir parti yetkilisine göre, Erdoğan teşkilatlardaki değişim için bastırıyor ama asıl hedef yerel yönetimlerdeki değişim” dedi.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:


Cumhurbaşkanı adayların belirlenmesinde ise çok önemli bir ölçü ortaya koyuyor, ‘Yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir göstergesi olacak. O titizlikle çalışmalıyız. Seçimlere bizim istediğimiz değil, kamuoyunun istediği adaylarla gireceğiz. Bunlar partinin sırtına binen değil, partinin yükünü alan, oylarını artıran adaylar olmalı.’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlardaki değişim konusunda her gün dozu daha da artırıyor. Çıtayı daha da yükseğe koyuyor. Bir parti yetkilisine göre, Erdoğan teşkilatlardaki değişim için bastırıyor ama asıl hedef yerel yönetimlerdeki değişim.

‘SEÇİM TARİHLERİ BELLİ OLDU’

Selvi ayrıca, yerel seçimin 31 Mart 2019, başkanlık ve milletvekili seçimlerinin ise 3 Kasım 2019’da yapılacağını öne sürdü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ