AKP’de Bahçeli çatlağı: Seçim Kanunu hakkında iki farklı açıklama!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin milletvekili transferinin geçilmesi için adım atılması yönündeki açıklaması Cumhur İttifak ortağı AKP’de görüş ayrılığına neden oldu.
MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Seçim Kanunu değiştirilerek, “Vekil transferi yasaklansın” çağrısına AKP’den iki farklı açıklama geldi.

Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya’ya konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan böyle bir düzenleme için hazırlık yapılmadığını belirtirken, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ise sosyal medya hesabından ‘Hukuki çalışmayı MHP’yle yürütüyoruz” paylaşımı yapması kafaları karıştırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası bir seçime katılmaları için Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili desteği vereceklerini söylemesi sonrası MHP Genel Başkanı Bahçeli, sert açıklamalarda bulunarak, vekil transferinin engellenmesi için Seçim Kanunu ve Siyasi Partiler Kanununda değişiklik istemişti.


HUKUKİ ÇALIŞMAYI MHP İLE YÜRÜTÜYORUZ

MHP liderinin bu çıkışının ardından AKP’den gelen farklı açıklamalar parti içerisinde konuyla ilgili derin bir çatlağın olduğunu gösterdi. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın “Bizim bu konuda bir hazırlığımız yok” sözlerinin ardından AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Halkın tayin ettiği milletvekillerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz. Tekemmül ettiğinde diğer partiler ve kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ