​AKP kalesinde dökülüyor: Konya'da Davutoğlu istifa furyası

AKP'nin kalesi, Ahmet Davutoğlu'nun memleketi Konya'da yaşanan istifalar mevcut yönetimlere de sıçradı.


 AKP Karatay ilçe Yöneticisi Yusuf Koyuncu, "Partimizin Osman Öcalan'la aynı çizgide buluşmasından ve Bakanımızın HDP binası önünde devletimizi küçük düşürmesinden dolayı istifa kararı almış bulunmaktayım" dedi, istifasını duyurdu.

AKP'de başlayan dağılma giderek yayılıyor. Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifa etmesinin ardından, AKP’li eski milletvekilleri ve il başkanlarından peş peşe istifa haberleri gelmeye devam ediyor. AKP’de yaşanan istifalara son olarak mevcut yöneticilerde dahil olmaya başladı.


Sözcü'nün haberine göre, AKP’nin kalesi olan Konya’da merkez Karatay İlçesi’nde AKP teşkilatı yöneticisi Yusuf Koyuncu çarpıcı bir dilekçeyle istifa ettiğini duyurdu.

Koyuncu istifa dilekçesinde AKP ile Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’ın aynı çizgide buluştuğunu ve bundan rahatsızlık duyduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi

“2018 yılından itibaren Ak Parti Karatay İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyeliği yaptığım partimden; Kuruluş ilkelerinden uzaklaşması, Doğu Perinçek ve Osman Öcalan’la aynı çizgide buluşmasından duyduğum rahatsızlık ve icra makamındaki bakanımızın Diyarbakır HDP il binası önünde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve partimizi düşürdüğü aciz durumu aklım ve vicdanımın kabul etmemesi neticesiyle çok sevdiğim Ak Partimden üzülerek istifa kararı almış bulunmaktayım. Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Ayrı bir ekiple parti çalışmalarını sürdüren Ali Babacan da AKP'den istifa etmişti. Babacan'ı eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de destekliyor. Ali Babacan ve ekibinin partisini önümüzdeki aylarda ilan etmesi bekleniyor.

Aynı şekilde Davutoğlu ile ekibi de çalışmalarını sürdürüyor. Bu ekibin Kasım ayında parti ilanlarını duyurması bekleniyor.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ