Akit yazarı, Bakanı fırçalayan Yenişafak yazarını bombaladı

İslamcı siyasette kendince bir ağırlığı olan Yusuf Kaplan, Spor Bakanı'nı terslemesinin ardından Akit'in müptezel yandaş kalemi Mehtap Yılmaz'ın ağzını açtırdı.
Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Avrupa Birliği Projeleri’nin başındayken gıkını çıkarmıyordun diye yazdıErdoğancı ekibin içinde kendine saygın bir yer edinmesinin tek yolunun tam biat olduğunu Yusuf Kaplan'a hatırlattılar. Yenişafakçı Kaplan'ın AKP projelerinde yer alırken devlet erkanına saygılı davrandığını yazmak da Akit'çi Mehtap Yılmaz'a kaldı

Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile tartışan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan'a tepki gösterdi. Kaplan'ın tartışma esnasında kullandığı  "Adam gelir dinler. Dolaşıyorsunuz, Yusuf Kaplan konuşuyor. Abuzittinin birisi değil ki" ifadesini tiye alan Yılmaz, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, Avrupa Birliği Projeleri’nin başındayken gıkını çıkarmadığın devlet erkânına, muhalefet ağzıyla, Ortaçağ Avrupa’sının barbarlığıyla davranacaksın. Bir de itibar görmeyi bekleyeceksin. Otur oturduğun yerde" diye yazdı.

Yılmaz, "Cumhurbaşkanı muhalefetin 'hayır' çadırına girdi, böyle bir saygısızlıkla karşılaşmadı. Sen bu kaba sabalığınla, CHP muhalefetini bile solladı. Bu kibir seni bitirdi" ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ