Ahmet Takan: Davutoğlu Ankara’da kimlerle görüştü?

Türkiye, İstanbul seçiminin sonuçlarına yönelik itirazı karara bağlayacak YSK'ni yapacağı açıklamayı bekliyor.
Siyasetin ana gündeminde bu konu yer alırken AKP içinde çok ilginç gelişmeler yaşandığı kulisleri geldi.

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, yeni parti kuracağı iddiaları ile bir süredir gündemde olan Ahmet Davutoğlu’nun, cuma günü Ankara'ya geldiğini yazdı. “Davutoğlu, 1 günlük kısa ama hızlı bir Ankara turu yaptı” diyen Takan, “Çok sayıda eski ve yeni AKP'li isimlerle görüştü. Ahmet Davutoğlu'nun görüştüğü isimlerden bazılarıyla konuştum. ‘Hoca’ yeni parti  kurma konusunda çok kararlıymış” ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

"En az 50 milletvekili ile yeni partisini kuracağını iddia ediyor fakat bu isimleri söylemiyormuş... ‘Beni Batı'da destekliyor’ diyormuş... Ali Babacan'ın da kendi yanında yer alacağını iddia ediyormuş.”


Ancak Davutoğlu ile görüşen AKP'lilerin çok temkinli olduğunu söyleyen Takan, "Hoca" ile Abdullah Gül arasında uzun süredir yaşanan  soğukluğun devam ettiğine dikkat çektiklerini kaydediyor. Bu kesimin, Ali Babacan'ın tavrının kesinleşmesini beklediklerini ifade ediyor.

Öte yandan seçim sonrası ve öncesinde yaşananlarla ilgili kulislerde aktaran Takan, “Erdoğan'ın sonuçları tahmin edip seçimden 1 gün önce (30 Mart) kimlere ne fırçalar attığı, seçim gecesi hangi il başkanlarını, bakanlarını, parti yöneticilerini nasıl azarladığı anlatılıyor” diyor.

Takan, “31 Mart analizlerini dinlediğim çok önemli bir AKP kurmayı” diyerek tanıttığı isimden bazı kulisler aktarıyor. Buna göre, söz konusu isim, "Cemaatler bize çok zarar veriyor. Göreceksin bak, yakın zamanda bazı cemaatlere yönelik operasyonlar olacak” iddiasını öne sürüyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ