"Abdullah Gül yeni siyasi hareketliliğe hazırlanıyor!"

Gazeteci Ali Bayramoğlu katıldığı programda 'Abdullah Gül ilk kez bu kadar keskin bir işaret veriyor. Bu net bir tavır. Gül'ün ve çevresinin siyasi bir hareketliliğe hazırlandığını düşünüyorum' dedi.
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, AKP’nin kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmaması dün siyasi kulislerde en çok konuşulan konular arasında yer almıştı.

Uzun bir dönem hükümete verdiği destekle bilinen ve yıllarca iktidar yanlısı Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapan Ali Bayramoğlu, Gül’ün partinin kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmamasıyla ilgili olarak, “İlk defa zannediyorum Abdullah Gül, bu kadar keskin bir işaret veriyor. Bu işaret net bir tavır. Gül’ün ve çevresinin siyasi bir hareketliliğe hazırlandığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Gül’ün törenlere katılmamasını internet televizyonu Medyascope.tv’de değerlendiren Bayramoğlu, şunları söyledi:


“İlk defa zannediyorum Abdullah Gül, bu kadar keskin bir işaret veriyor. Bu işaret net bir tavır, net bir göstergedir. İkinci önemli anlamı ise, ben Abdullah Gül’ün ve Abdullah Gül’ün çevresinin AK Parti’nin bazı kurucu unsurlarının yavaş yavaş AK Parti içerisinde, ya da AK Parti üzerinden bir siyasi hareketliliğe hazırlandığını düşünüyorum. Hatta bir miktarda gözlüyorum diyelim. Bu tabii nasıl yapılacağı çok net olmayan, çok belli olmayan, çeşitli arayış içeren, Erdoğan’ı karşıya doğrudan almamak, aynı zamanda partiyi bölmemek, ama eski fabrika ayarlarını hatırlatmak gibi başlatacak bir siyasi macera diyelim. Ya da siyasi bir niyet diyelim. Bence Abdullah Gül’ün kongreye katılmaması bu niyetin önemli bir işaretidir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ