Resmi Gazete’de yayımlandı: Korona tedavisi 1 Mart’tan itibaren ücretsiz

Türkiye geneli hızla yayılan koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşların tedavi hizmetlerinin ücretsiz yapılmasına karar verildi. Resmi Gazete’de yer alan karar 1 Mart’tan itibaren geçerli sayıldı.


Koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı her geçen gün artan Türkiye’de, 1 Mart’tan itibaren, hastalığa yakalanan vatandaşların tedavilerinin ücretsiz yapılacağı duyuruldu.

USUL VE ESASLARI BELİRLEMEDE YETKİLİ SAĞLIK BAKANLIĞI


Resmi Gazete’de yayımlanan kararın usul ve esaslarını belirlemeden Sağlık Bakanlığı sorumlu olacak.

TESTLER, KİTLER, TEDAVİDE KULLANILAN İLAÇLAR DA KAPSAM DAHİLİ

İşte söz konusu karar:

“Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın tüm kişiler, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek dağıtımı yapılacak olan söz konusu hastalıktan korunmaya yönelik kullanımı tavsiye edilen her türlü kişisel koruyucu ekipmandan, hastalığın teşhisinde kullanılan testler, kitler ve bunların kullanılmasına ilişkin sair ekipmandan, hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere merkezi olarak temin edilen ilaçlardan, sosyal güvencesine bakılmaksızın ücretsiz olarak yararlanılacak.

Bu maddenin uygulanmasıyla ilgili olarak doğabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamaya ilişkin diğer usul ve esasları belirlemeye Sağlık Bakanlığı yetkili olacak.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ