Minik Zeynep için 1,5 senedir uygun ilik aranıyor

OHAL nedeniyle çıkarılan KHK'da annesi işten çıkarılan babası ise yürütülen cadı avıyla tutuklanan Zeynep Topçu, 1 seneden uzun bir süredir ilik nakli bekliyor. Babasının bile ilik nakli için test yapmasına cezaevi yönetimi izin vermedi.
Zeynep Haziran 2016'da henüz 6 yaşındayken ilik yetmezliği nedeniyle tedaviye başladı. Tedavisi ilk zamanlar evde yapılan Zeynep ile anne ve babası birlikte ilgileniyordu. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra babası tutuklanan Zeynep'in annesi de KHK ile meslekten ihraç edildi.

BABA TUTUKLANINCA HASTALIK NÜKSETTİ
Tedaviye başlaydıktan 1 ay sonra 15 Temmuz Darbe Girişimi sonra Anne Güler hanım KHK ile ihrac edildi. Baba Kadir bey ise tutuklandı. Babanın göz altına alındığı gece Zeynep karakolda saatlerce ağladı. Üzüntüden dolayı Zeynep'in hastalığının nüksettiği kaydedildi.
Zeynep'in babasından sonra annesi de gözaltına alınıp serbest bırakıldı. Baba Mersin'de ki cezaevine götürüldükten sonra anne ve Zeynep İzmir'de kaldı. Daha sonra anne Güler hanım sık sık Zeynep ile beraber babayı Mersin'e ziyarete gitti. 

 
Bu ruhsal ve bedensel yorgunluktan sonra tedavi yetersiz kaldı ve Zeynep'in hastalığı nüksetti. Aylardır Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji bölümünde tedavi gören Zeynep uygun ilik nakli için gün sayıyor. 

ZEYNEP'İN ABİLERİNE AKRABALAR BAKIYOR
7 yaşındaki Zeynep'in 2 abisine de akrabaları bakıyor. Anne Güler hanım ise aylardir Zeynep ile beraber hastanede yatıp kalkıyor. Annesi hem annelik hem babalık yapıyor. Sürekli babasını soran Zeynep kemoterapi görüyor. 

KEMOTERAPİYİ KALDIRAMIYOR
Kemoterapi tedavisini kaldıramadığını belirten ailesi, bir yandan da maddi imkansızlıklarla boğuşuyor. Önemli bazı testler için para yettiremediklerini kaydeden aile bir an önce Zeynep'e ilik bulunması için herkese haber veriyor.

BABAYA TEST İÇİN İZİN VERİLMEDİ
4 ay içerisinde ilik naklinin gerçekleştirilmesini bekleyen Zeynep için babası da test yaptırmak istedi ancak cezaevi yönetimi izin vermedi. Yardımcı olabilecek akrabalardan bazılarının da süreç nedeniyle sırtını döndüğünü kaydeden aile şu ana kadar sevenleriyle bazı akrabalarının test sonuçları da uyumsuz çıktı.

AİLEDEN TEST İÇİN ÇAĞRI!
Aile yardımsever insanlardan ilik nakli için test yapılması çağrısında bulundu. Zeynep Topçu ilik nakli için annenin telefon numarası şu şekilde: 
0546 736 8609
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ