Manisa Tabip Odası Başkanı: 50'den fazla hekim istifa dilekçesi verdi

İstifa yasağının kalkmasının ardından Manisa'da 50'den fazla hekim istifa dilekçesi verdi.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs pademisi nedeniyle sağlık sektörü için getirdiği istifa yasağının kalkmasıyla birlikte Manisa’da 50'den fazla hekim istifa dilekçesi verdi.

Sözcü'den İlker Kılıçaslan'ın haberine göre, son bir ay içerisinde Manisa genelinde 50 hekimin istifa dilekçesini verdiğini açıklayan Manisa Tabip Odası Başkanı Şahut Duran, salgın boyunca hekimlerin ciddi anlamda travma ve sıkıntılar yaşadığını ifade etti. Duran, "Hekimler şimdi hem ekonomik yönden hem de psikolojik yönden ciddi sorunlar yaşıyor. Çalışma motivasyonu kalmadı. Salgının başladığı günden bu zamana kadar sağlık çalışanları kendi için bir toparlanma fırsatı bulamadı. Kendimize zaman ayıramadık. Ciddi anlamda tükenmişlik yaşıyoruz. Manisa'da son bir ayda 50 hekim istifa etmek için dilekçesi verdi. Ben bile istifa etmeyi düşünüyorum. Çünkü dayanacak gücümüz kalmadı" dedi.


"SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİNİ DUYMAZLARSA İSTİFA YAĞMURUNA HAZIR OLSUNLAR"

Yaşanan istifaların planlı olmadığını ve bu nedenle önümüzdeki süreçte hekim konusunda ciddi sıkıntılarının yaşanabileceği uyarısında bulunan Duran, "Hem iş yükü ağır hem para yok hem riskli bir zamanda görev yapıyoruz ve sonra bizden fedakarlık bekliyorlar. Hekimlerin artık fedakarlık yapacağı zamanı kalmadı. Eğer hükümet ve Sağlık Bakanlığı bu konuda bir şey yapmazsa önümüzdeki aylarda hastanelerde görev yapacak hekim sıkıntısı yaşanabilir. Zaten şu anda salgında 4'üncü dalga ile karşı karşıyayız. İstifalar planlı istifalar olsa yerine atamalar olacaktır. Ancak beklenen istifalar olmadığı için atamam da hemen olmaz. Zaten genel bir hekim açığı var. Özellikle kamu alanında bu çok bariz belli. Eğer sağlık çalışanlarının sesini duymazlarsa önümüzdeki süreçte istifa yağmuruna hazır olsunlar" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ