İl sağlık müdürlükleri aile hekimlerine SMS attı: Maaşlarınızı ödeyemiyoruz!

Aile Hekimleri’nin büyük çoğunluğu ocak ayı maaşlarını ve cari gider harcamalarını alamadı. İl sağlık müdürlükleri durumu SMS ile hekimlere bildirdi.
31 mart yerel seçimleri öncesi bütün kaynakları seçim yatırımları için seferber eden AKP hükümeti, aile hekimlerinin maaşlarını ödeyemedi. Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, aile hekimlerine SMS göndererek, bu ayki ödemeleri yapamayacaklarını bildirdi. Müdürlük durumun diğer illerde de yaşandığını belirtti.

MAAŞLARIMIZ SEÇİM YATIRIMLARINDA MI KULLANILDI?
SMS mesajında, “Aile hekimleri cari gider ödemesi, Maliye Bakanlığı tarafından ödenek planlaması yapılamadığından, birçok ilde olduğu gibi ilimizde de yapılamamıştır. Ödemenin gerçekleştirilmesi için görüşmelerimiz yakinen devam etmektedir.” denildi.

Bold Medya’ya konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir aile hekimi, “Devlet planlama yapmamış, nasıl oluyorsa ödeneceği yıllar evvelden belli memurun maaşı planlanmamış. Bunun sebebi olarak herkesin ortak kanaati, hekimlere ödenecek paranın faiziyle seçim yatırımlarının desteklendiği yönünde.” ifadesini kullandı.

DEVLET AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNİN MASRAFLARINI DA ÖDEMİYOR

İl Sağlık Müdürlüğü mesajında belirtilen cari gider ödemesi, hekimlerin maaş harici masrafları, aile hekimlerinin yanında çalıştırdığı personel masrafı, tıbbi cihaz malzeme masrafları, elektrik ve su paraları gibi aile sağlığı merkezlerinin bütün ödemelerini kapsıyor.

Aynı aile hekimi, “Devlet maaşımızı vermediği gibi cebimizden ödediğimiz masrafları da ödemiyor. Bir çok şehirde durum aynı.” dedi.https://medyabold.com


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ