"Hastaneler doldu, yoğun bakımlar yetmiyor, ölümler artacak"

Denizli’de AKP’li Acıpayam Belediye Başkanı Hulisi Şevkan belediye hoparlöründen halka seslendi; "Size bir doktor olarak sesleniyorum. Hastaneler doldu, yoğun bakımlar yetmiyor. Önlem almazsak ölümler artacak" ifadelerini kullandı.

Denizli'de koronavirüs vakalarının sayısı her geçen gün daha da artıyor.

Acıpayam'da vakalar artış gösterince AKP'li Belediye Başkanı Hulisi Şevkan belediye hizmetlerini geçici süreliğine durdurmuştu.


İlçede ölümler ve vakaların sayısında azalma görülmüyor.

Sözcü'nün aktardığına göre, kendisi de bir hekim olan Şevkan son olarak çareyi belediye hoparlöründen halka seslenmekte buldu.

Şevkan bu kez; “Size bir doktor olarak sesleniyorum. Hastaneler doldu, yoğun bakımlar yetmiyor. Önlem almazsak ölümler artacak” uyarısı yaptı.

“BİR HEKİM OLARAK BENİ DİNLEYİN”

İlçe halkına “Başkanınız olarak değil hekim bir kardeşiniz olarak dinleyin” diye seslenen Başkan Şevkan, salgının çok tehlikeli ve korkutucu boyutlara geldiğini söyledi. Şevkan, şu ifadeleri kullandı:

"Daha kötüsünü yaşamamak için dinleyin. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve ilimizde korkutucu sonuçlar hızla gelmektedir. Hastanelerimiz artık doludur, yatak kalmamıştır neredeyse, yoğun bakımlar yetmeyecektir.Sağlık çalışanlarımız da hasta ve yorgundur. Ne hastanelerde, ne de sahada personel yetmemektedir. Solunum cihazına bağlanan hastalarımız bile bir süre acillerde beklemektedir."

“TEZ ZAMANDA CİDDİ ÖNLEMLER ALINMALI”

Bugün için çok ciddi bir kararın alınması halinde bile mevcut hastaların ancak 2 ay içinde tedavi edilebileceğini anlatan Başkan Şevkan, şunları söyledi:

"Ölümler de bu oranda artacaktır. Tez zamanda ciddi tedbirler almazsak ölümler hepimizin canını daha çok yakacaktır. Bu hastalık sadece ileri yaşları etkilemiyor. Ne yazık ki çocuk ve gençlerimizden de zor durumda olanlar var. Bu daha ürkütücü bir tablodur. Akciğer, kalp ve beyini de tutabilmektedir. Ani kalp krizleri ve felçler meydana gelmektedir. Daha birçok etkisi olduğu ortadadır."

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ