Hastalar ölüme terk ediliyor: 'Ameliyathane bozulmuş'

AKP’nin, iktidarı boyunca en çok övündüğü sektörlerden biri sağlık sektörü. Ancak sağlık sistemindeki sorunlara her gün bir yenisi daha ekleniyor.


 Tedavi sürecinin uzun zamana yayıldığını ya da randevu bulamadıklarını belirten yurttaşlara şimdi de ‘ameliyathane bozuldu’ denildi.

AKP’nin övündüğü sağlık sistemindeki sorunlar büyüyor. Hastalar, tedavi sürecinin uzun zamana yayıldığını ve randevu bulamadıklarını belirtiyor.


BirGün'de yer alan Dilara Şimşek'in haberine göre, son olarak ameliyat olması gereken hastalar, adeta ölüme terk ediliyor. 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Jinekolojik Onkoloji bölümünden ameliyat randevusu verilen B.T’ye ameliyat gününden birkaç gün önce ‘ameliyathane bozuldu’ denildi.

İki hafta içerisinde ameliyat olacağı belirtilen B.T.’yi önce kimse aramadı. Bunun üzerine hastaneye gidip bilgi almak isteyen B.T.’ye bir hemşire, ameliyathanelerin bozulduğunu söyledi. Söz konusu hemşire, bu yüzden 40 kişinin ameliyat olmayı beklediğini de belirtti.

B.T, kanser gibi ciddi bir hastalıkla ilgisi olan bölümün hızlı hareket etmesi gerektiğini ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Hemşire ‘Üç hafta içerisinde sorunu düzelteceğiz, olmadı günde 10’ar 10’ar ameliyat yapacağız’ dedi ve ayrıntı açıklama yapmadı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ