CHP’li Kılıçaslan: Veriler İtalya ve İspanya gibi olma uyarısı veriyor

Göğüs hastalıkları uzmanı ve CHP Parti Meclisi üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Türkiye’nin koronavirüs seyrinin İtalya ve İspanya istikametinde gittiği noktasında uyarı verdiğini belirtti.
Türkiye’de hızla yayılan koronavirüs (Kovid-19) salgını, gün geçtikçe tehlikenin çapının genişlediğine yönelik işaretler veriyor.


BAŞTA ALINAN ÖNLEMLER HATA İLE ETKİSİNİ YİTİRDİ

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve CHP Parti Meclisi üyesi Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan da gidişatın iyi olmadığı yönünde açıklamalarda bulundu.

Kısa Dalga Podcast’ten Basri Özgür’ün sorularını cevaplayan Prof. Dr. Kılıçaslan, başta bazı önlemler alındığını ancak sonra yapılan hatalarla durumun kontrol altında olduğunu söylemenin çok zor olduğunu vurguladı.

O NOKTAYA DOĞRU GİTTİĞİMİZ KONUSUNDA KUŞKULANDIRIYOR

“Türkiye’nin tabii ki İtalya, İspanya gibi olmasını istemeyiz ama şu anki veriler bizi o noktaya doğru gittiğimiz konusunda kuşkulandırıyor, uyarıyor” dedi.

İran konusunda gerekli radikal önlemler alınmadığını ifade ederek “Uçaklar ve daha düne kadar devam eden karasal geçişler yönünden alınamadı. İran’la yakın ilişki içindeki doğu illerinde hastalananlar hakkında hiçbir bilgi sahibi değiliz” diye konuştu.

ONLARA BİLE UZUN SÜRE TEST YAPILMADI

Sağlık çalışanlarına dahi uzun süre test yapılmadığını belirten Kılıçaslan şunları söyledi:

“Dünya deneyimleri gösteriyor ki, çok sayıda doktor, hemşire, diğer sağlık çalışanları herkes hasta oluyor. Eğer bunu iyi yapamazsak, bunların hastalanması, devre dışı kalmasıyla toplumun daha da çaresiz duruma gitmesi söz konusu.”

ELE GEÇİRDİĞİ YETKİLERİ KRİZ SONRASI GERİ VERECEK Mİ?

Devlet müdahalesinin genişlemesine yönelik ise şu soruyu ortaya atıyor:

“Karantinada kal, evde kal diyorla. Dolayısıyla bu tip şeyi de artırabilir ve devlet ele geçirdiği bu yetkileri bu kriz gittikten sonra geri verecek mi?”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ