Bu köyde taziyeye katılan 84 kişiye virüs bulaştı

Van’ın İpekyolu ilçesi Ortanca Mahallesi’nde taziyeye giden 84 vatandaşta yapılan test sonuçlarında koronavirüs tespit edildi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 6 gün önce karantinaya alınan Van’ın İpekyolu ilçesi Ortanca Mahallesi’nde mahallede taziyeye katılan 84 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı. 

Valilikten yapılan açıklamada, Ortanca Mahallesi’nde taziyeye katılanların tespiti için yapılan çalışmalar ve sağlık ekiplerinin yaptığı testler sonucu, taziye bağlantılı Kovid-19 testi pozitif çıkan vaka sayısının 84’e yükseldiğini bildirdi. 

Valilik yaptığı açıklamada taziye, mevlit gibi toplu etkinliklerin yasaklandığı hatırlatarak “Bu tür etkinlikleri düzenleyenleri 155 polis ve 156 jandarma hatlarına bildirmeniz toplum sağlığımız ve koronavirüsle mücadelemizde büyük önem arz etmektedir. Kritik bir dönemden geçtiğimizi unutmayalım. Zorunlu olmadıkça evimizden çıkmayalım. Zorunlu hallerde çıktığımız sokakta maske takalım ve sosyal mesafeyi korumaya dikkat edelim. Bu dönemde evimizde de aile fertlerimizle sosyal mesafemizi koruyalım. İki günlük sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı ilimizde kurallara uyalım ve görevlilerimize yardımcı olalım.” denildi.  
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ