Balıkçının dalışı sonrasında vücudu şişti

Perulu balıkçı Alejandro Ramos'un vücudu bir dalış kazası sonrası şişmeye başlayınca doktora başvurdu ancak 4 yıl boyunca bu şişkinlik hiç geçmedi.
Peru'da balıkçılık yapan Alejandro Ramos'un 4 yıl önce gerçekleştirdiği dalış sonrasında vücudu hızlı bir şekilde şişmeye başladı. Doktorlar şimdi bu esrarengiz sağlık sorununa çözüm bulmaya çalışıyor.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Alejandrou dört yıl önceki olayı anlatırken, "Biraz midye topladıktan sonra işimi bitirmek üzereydim. Dekompresyon duraklarını kullanarak 2-3 saatte yukarı çıktım. Bu sırada bir tekne geçti, hava hortumumun çıktığını farketmedim. Hava hortumum kırıldı, ağırlık kemerini çıkarmak zorunda kaldım. Su üstüne çıktım" dedi.

Doktorlara göre sebebi sadece dalış kazası değil


Aradan dört yıl geçmesine rağmen Perulu balıkçının vücudu eski ölçülerine geri dönmedi. Peru'daki Donanma Hastanesi, şimdi Alejandro'nun durumunu mercek altına aldı. Doktorlar, sadece tek başına dalış kazasının bu duruma neden olduğuna ikna değiller. Alejandro'da bulunması muhtemel esrarengiz bir sağlık sorununun dalış kazası sonrası vücutta şişkinliğe sebep olmuş olabileceği üzerinde duruluyor. Şimdi doktorlar bu esrarengiz sağlık sorununun ne olduğu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ