"Aşı, virüsün başını ezecek"

Aşı çalışmalarının ilk klinik deneylerinden başarılı sonuçlar alındığını açıklayan BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs salgınının biteceğinden emin olduğunu söyledi.

Almanya merkezli BioNTech şirketinin Türk asıllı CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, dünya gündemine gelmeye devam ediyor.

Uluslararası gazete, televizyon ve ajanslar, Şahin ile röportaj yaparak koronavirüs ile ilgili gelişmeleri dünya kamuoyuna duyuruyor.


Reuters’a konuşan Şahin, koronavirüs aşısı çalışmalarının ilk klinik deneylerinden başarılı sonuçlar alındığını açıklayarak “Aşının koronavirüs salgınını bitireceğinden eminim.” dedi.

BioNTech ve ABD merkezli Pfizer’ın birlikte geliştirdikleri koronavirüs aşısının yüzde 90 başarıya ulaştığı açıklanmıştı.

"AŞI, DÜNYAYI ESİR ALAN SALGINA SON VERECEK"

Şahin, İngiltere’de yayımlanan Guardian gazetesine de geliştirdikleri Covid-19 aşısının “virüsün başını ezip”, 2020’de dünyayı esir alan salgına son vereceğinden emin olduğunu söyledi.

Pfizer ile BioNTech, geçtiğimiz pazartesi günü yaptıkları basın açıklamasında, aşı denemelerinin faz 3 aşamasında, gönüllü deneklerin yüzde 90’ında hastalığın gelişmesinin önlendiğini ve bu oranın beklenenden daha iyi bir sonuç olduğunu dünya kamuoyuna duyurmuştu.

Ancak, deneme sonuçları henüz tüm detaylarıyla açıklanmadığı için, aşının semptomsuz enfeksiyonlarda da etkili olup olmadığı sorusu yanıtlanmış değil.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ