Adana’da kamu müteahhidi intihar etti

Adana'da kamu ve belediye ihaleleri alıp inşaatlar yapan bir müteahhit intihar etti. Müteahhitin alacaklarını tahsil edemediğinden piyasaya borçlanıp bunalıma girdiği iddia edildi.
Alınan bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Demetevler Mahallesi’nde meydana geldi. Devlet Su İşleri'nin bazı ihalelerinin yanı sıra Seyhan Belediyesinin Akkapı Emekli Dinlenme Evi ve Demetevler Spor Kompleksi işlerini alan, bir süredir spor kompleksini tamamlamak için yoğun çaba harcadığı bildirilen müteahhit Hasan Ulaş Devrim (42), iddiaya göre alacaklarını tahsil edemediğinden 3 milyon TL borçlandı.

Bu nedenle Devrim’in psikolojisi bozuldu. Bugün öğleye doğru da kafasının ağrıdığını söyleyerek Demetevler Mahalle Muhtarlığı binasının birinci katına gitti. Bir süre burada oturan Devrim, ruhsatlı tabancasıyla kafasına sıkarak ateş etti.

Silah sesini duyan inşaat çalışanları hemen muhtarlık binasına geldi. Devrim’i kanlar içinde gören inşaat çalışanları durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler Devrim’in hayatını kaybettiğini saptadı. Polis olayla ilgili çalışma başlatırken, cenaze otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.


SEYHAN BELEDİYESİ: VADESİ GEÇMİŞ ALACAĞI YOK

Seyhan Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise müteahhit Hasan Ulaş Devrim'in belediyeden vadesi geçmiş bir alacağı olmadığı belirterek şöyle denildi:

“Hasan Ulaş Devrim İnşaat Şirketi belediyemizden Demetevler Spor Kompleksi İnşaatı işinin ihalesini 5.4.2018 tarihinde 2.647.000 TL bedel ile almış ve Mayıs ayında yer teslimi yapılmıştır. Yine aynı firma Akkapı Mahallesi Emekli Dinlenme Evi inşaatı işi ihalesini 18.6.2018 tarihinde 238.000TL ihale bedeli ile almıştır. Devam eden inşaatlardan Akkapı Emekli Evi için 174.412.22 TL Demetevler Spor Kompleksi İnşaatı için 5 adet hak ediş toplamı 1.218.641,90 TL'si ödenmiştir. Bahse konu şirketin belediyemizden olan alacaklarının 2.254.009 TL'lik kısmı bir bankaya temlikli olduğundan ödemeleri şirket sahibi yerine ilgili bankaya yapılmaktadır. Bahse konu inşaatlar tamamlanmamış olup yapım çalışması devam etmektedir”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ