7 Yaşındaki Hüseyin'i yanlış iğne mi öldürdü?

​İstanbul'a bağlı Halkalı'da 7 yaşındaki bir çocuğun hatalı iğne sonucu vefate ettiği iddia edildi.
İstanbul Halkalı'da 7 yaşındaki bir çocuğun hatalı iğne sonucu hayatını kaybettiği iddia edildi. Otopsi sonucu 7 yaşındaki Hüseyin Alemdar Talan'ın kesin ölüm nedenini belirleyecek. 

Cumhuriyetin haberine göre, lkokul birinci sınıfa giden Hüseyin Alemdar Talan, sabah saatlerinde rahatsızlandı.

Babası Medet Talan, çocuğu Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan muayenenin ardından Sinüzit teşhisi konulan çocuğa, tedavi için yine hastane yakınlarında bulunan bir sağlık merkezinde iğne yapıldı. Kısa süre sonra halsizleşen çocuk, kaldırıldığı özel bir hastanede hayatını kaybetti. 


SAĞLIK BAKANLIĞI'NI GÖREVE ÇAĞIRDI

Hüseyin Alemdar'ın yapılan iğneden dolayı hayatını kaybettiğini iddia edilirken, ailenin avukatı Pekay Salmanoğlu,  "Sorumluluk altında olan kişilerin tespiti için Adli Tıp Kurumu'ndan çıkacak kesin raporu bekliyoruz. Bu işin takipçisi olacağız. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Sağlık Bakanlığı'nı da gerekli soruşturmayı yapmak üzere göreve davet ediyoruz. Elimizde kesin bir bilgi olmamakla birlikte verilen ilacın çocukta yaratmış olduğu reaksiyondan kaynaklı olarak çocuk hayatını kaybetmiştir. Biz hukuki süreci başlattık" diye konuştu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ