Yeniçağ muhabirinin belediye binasında dövülmesinin görüntüleri ortaya çıktı

Samsun’da inşa edilen 19 Mayıs Devlet Hastanesi’nin eksikliklerini haber yaptığı için müteahhit firmanın çalışanları tarafından belediye binasında doğalgaz borusuyla dövülen Yeniçağ muhabiri İbrahim Akkuş’a saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Yaklaşık 15 milyon liraya mal olan 40 yataklı devlet hastanesinin eksikliklerini ve müteahhit hatalarını haber yapan Yeniçağ Gazetesi muhabiri İbrahim Akkuş, 21 Haziran’da belediye binasında firma çalışanlarının saldırısına uğramış ve doğalgaz borusuyla dövülmüştü.

ANKA’dan Mehmet Yazıcı’nın haberine göre kamera kayıtlarında; Akkuş’un hastaneyle ilgili teknik bilgiler almak için gittiği 19 Mayıs Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne üç saldırganın aynı araçla geldikleri; birbirlerinden habersizmiş gibi belediye binasına ayrı ayrı girdikleri ve saldırganlardan birinin elinde de eteğe sarılı halde yaklaşık yarım metre uzunluğunda bir plastik boru olduğu görülüyor.


Akkuş’un ardından fen işlerine giren ve saldırıyı gerçekleştiren Kadir S.’nin, yanında getirdiği eteği Akkuş’a giydirmek istediği ancak Yeniçağ muhabirinin biber gazıyla kendini korumaya çalışması üzerine saldırganın amacını gerçekleştiremediği bildirildi. Saldırgan Kadir S.’nin Akkuş’u döverken kullandığı boruyla birlikte elindeki eteğin delil olarak alındığı kaydedildi.

Kamera kayıtlarında, saldırıya uğrayan Akkuş’un yanındaki biber gazını sıkarak kendisini korumaya çalıştığı; odada bulunan diğer şahıslarla birlikte gazdan etkilenen saldırganın ambulansla hastaneye kaldırıldığı da görülüyor.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ