Yandaşlar Suriye'de yine döndü!

Uzun süredir Suriye ve Irak'ta işgal hayalleri kuran yazılar kaleme alan Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, bugün 180 derecelik dönüşle yeni bir rekora imza attı!
Uzun süredir Suriye ve Irak'ta işgal hayalleri kuran yazılar kaleme alan Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, bugünkü yazısında "Suriye'deki savaş derhal bitirilmeli! Türkiye-İran ve Rusya, Batılı terör örgütlerine karşı ortak hareket etmeli, ortak mekanizmalar kurmalı, birbirlerine karşı güven zedeleyici uygulamalardan uzak durmalı" dedi.

Neredeyse her yazısında Suriye, Rusya ve İran'ı hedef alan, üstelik de işgal çağrıları yapan Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, bugün 180 derece farklı bir yazıya imza atmayı başardı. Olası 3. dünya savaşı üzerine ucuz komplo teorileriyle nam salmış ve sık sık Türkiye'nin savaşmak pahasına bölgeye nizam vermesi gerektiğini söyleyen Karagül, şimdi Türkiye ile bölge ülkelerinin kapıştırılmasının kendisini endişelendirdiğini söyledi. 

Rusya Büyükelçisi'nin Ankara'da öldürülmesi sonrası tüm düşünceleri birden "değişen" Karagül, "Beşiktaş'taki terör saldırısı, bir hafta sonra Kayseri'deki terör saldırısı, iki olayda da PKK'nın kullanılması, hemen ardından Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesi çok vahim bir senaryo üzerinde endişelerimizi artırıyor. O vahim senaryo Türkiye'nin parçalanmasıdır, Türkiye ile Rusya ve İran'ın kapıştırılmasıdır, bütün coğrafyanın felakete sürüklenmesidir, bu felaketler üzerinden bir dünya savaşı çıkarılmasıdır" dedi.


Kısa süre önce işgal hayalleri kuran ve AKP'ye Irak ve Suriye'ye girme çağrılarında bulunan Karagül, "Suriye'deki savaş derhal bitirilmeli! Türkiye-İran ve Rusya, Batılı terör örgütlerine karşı ortak hareket etmeli, ortak mekanizmalar kurmalı, birbirlerine karşı güven zedeleyici uygulamalardan uzak durmalı" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ