Yandaşın isyanı: İslamcılar namazı bıraktı

Hükümete yakın isimlerden Ömer Turan sosyal medya hesabından İslamcılara yüklendi ve islamcıların namaz kılmayı bıraktığını söyledi.
Hükümete yakın televizyon yorumcusu Ömer Turan kendi sosyal medya hesabından islamcılara yüklendi. Turan islamcıların namaz kılmayı bıraktığını söyledi. 

Ömer Turan Twitter hesabından şunları yazdı:

"Türkiyede islamcılık sabaha kadar edebiyat, şiir, devrim soslu romantik entel dantel tartışmalar yapıp, sabah namazını kılmadan yatmaktır.


İslamcıların büyük bölümü (%98 gibi) sabah namazını bırak cuma namazını bile kılmaz. Eskiden darul harp derlerdi, şimdi direkt kılmıyorlar.

Kitap ve sünnetten (itikadi açıdan)  zerre taviz vermeyen bir müslüman olarak, islamcılık (ingiliz-pers icadı) ve şeytandan Allaha sığınırım.

Bizi yaradan, islamla şereflendirip bize müslüman ismini veren Allaha binlerce kez hamdolsun. Ya Rab, sen bizi sırat-ı müstakimden ayırma.

Ya Rabbel alemin, sen bizi başta  İslamcılık olmak üzere islam karşıtı tüm batıl ideoloji ve düşüncelerden koru, kitap ve sünnetten ayırma."

Erdoğan ve AKP yanlısı cephenin önde gelen İslamcı figürlerinden İsmail Kılıçarslan da 2010 yılında Gerçek Hayat dergisinde İslamclığı bıraktığını açıklamıştı. Daha sonradan koyu AKP yandaşı olarak İslamcılık savunusuna girerek kendisiyle çelişse de Kılıçarslan'ın yazısı o günlerde İslamcı camiada epey tartışılmıştı.


Kılıçarslan, Gerçek Hayat dergisine veda yazısında şöyle demişti:

ARTIK İSLAMCI DEĞİLİM 
... 
Haydi hepsini geçtim. "Aykırı" tanımını üstüme aldım diyelim. İyi de birader, ben artık "bizim mahalle"den hissetmiyorum kendimi. "İslamcılık" pozisyonunu reddediyorum. "Dindarlık, İslamcılar eliyle tasfiye ediliyor" diyen Müfit Yüksel'in yanında saf tutuyorum falan. Bunu kime nasıl anlatacağım? Neyse...  

Haa. Unutmadan. Şimdi "bizim mahalleden" değilim dedim ya. Dedikoduyu meslek haline getiren ve düne kadar bendenize "İslamcı geçinen", "İslamcılıktan geçinen" gibi yaftalar yapıştırmaya bayılan isimsiz yarım danteller "Ahmet Hakan olmaya çalışıyor" yaftasını çıkarabilirler ceplerinden.   

Mahalleniz de sizin olsun, İslamcılığınız, dergileriniz, sözlükleriniz, siteleriniz, sürekli "alternatifini yapalım lan" diyen zihniniz falan da. Ben namaza başladım yeniden. İslamcılıktan daha önemli işlerim var. Yasin ezberlemeye çabalıyorum.   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ