Yandaş profesör sansüre dayanamadı, Yeni Şafak’tan ayrıldı

İktidara verdiği destekle bilinen Prof. Dr. Ergün Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Şafak’tan ayrıldığını açıkladı.

Eski Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Şafak’tan ayrıldığını duyurdu.

Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Şafak’tan ayrıldığını açıkladı. Yeni Şafak’ta çıktığı günden beri yazdığını ancak son zamanlarda yazılarına sansür uygulandığını kaydeden Yıldırım, son iki yazısının yayınlanmadığını ifade etti.


Ergün Yıldırım Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: ‘‘Zorunlu açıklama: Yeni Şafakta çıktığından beri yazıyorum. 2012 yılında da köşe yazmaya başladım. Ancak son zamanlarda özgür yazma imkanımız iyice daraldı. Hatta bu nedenle son bir yıldır siyasi yazılar yazmayı bıraktım. Fakat bu da yetmedi. Son iki yazım yayınlanmadı.

Yeni Şafak tamamen çıktığı zamanki felsefesinden bambaşka bir aşamaya geldiği gözüküyor. Bizim için islam, demokrasi ve eleştirel düşünce merkez oldu. Buna tahammülü olmayan yerlerde zaten işimiz olmaz. Hayırlısı olsun.’’ ifadelerini kullandı.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ