Yandaş medyada ikinci dalga: Çok sayıda çalışanın işine son verildi

Bünyesinde Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV ve 360 TV’yi barındıran TürkMedya’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden her ay 10 milyon lira 'reklam geliri' adı altında bütçe aldığı ortaya çıkmıştı.
Seçimlerin ardından Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanı seçilmesiyle yandaş medyanın da musluğu kesilmişti ve çok sayıda kişinin işine son verilmişti.

TürkMedya grubunu bir dalga daha vurdu. Medyaradar'da yer alan habere göre TürkMedya bünyesindeki 24 TV kanalında start alan tenkisat ve küçülme Akşam gazetesine sıçradı.

Gazetenin Ankara Bürosunda görev yapan, Haber Müdürü Ersin Bal, Ekonomi ve Enerji Muhabiri Miray Çimen, Sağlık Muhabiri Doruk Çakar, Foto Muhabiri Murat Öztek ve idari kadrodan iki kişinin görevine son verildiği belirtiliyor.


İmamoğlu'nun musluğu kesmesiyle giderek büyük bir mali yüke dönüşen gazete ve TV'leri fonlamakta zorlanan şirketler, toplu işten çıkarmalarla palyatif çözümler üretiyordu.

24 TV’nin iki tanınan ekran yüzü Zeliha Saraç ve Ersoy Dede’nin yanı sıra gece editörü Muhammet Özcan, gece moderatörü Serkan Bayan ve şef yönetmen Murat Karahan işten çıkarılmıştı. İşten çıkarmalar sadece haber odası ile sınırlı kalmadı. TürkMedya bünyesinde çalışan 130 kişinin de matbaadaki görevine son verildi. Grubun gündeminde matbaanın kapatılması da bulunuyor.

Maaşları ödemekte zorlanan şirket, belli bir seviye üzerinde maaş alan çalışanların da sadece yarı maaşlarını ödemişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ