Uğur Dündar-Yılmaz Özdil kavgasında geri adım

Gazeteci Yılmaz Özdil’in Artı 1 TV’yi kara para aklama suçlamalarının hedefinde olan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın finanse ettiği iddiasına çok sert tepki gösteren gazeteci Uğur Dündar’dan geri adım geldi.

Canlı yayında “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” ifadelerini kullanan Uğur Dündar bu kez, “Yılmaz Özdil benim kardeşim olarak kalacaktır” açıklaması geldi.

Uğur Dündar, Emre Kongar ile birlikte TELE 1 canlı yayına katıldı.


Emre Kongar canlı yayında Yılmaz Özdil ile yaptığı görüşmeyi aktararak, Özdil’in Uğur Dündar’ı kastetmediğini söylediğini ifade etti.

Kongar’ın açıklamaları sonrası Dündar tartışmaya ilişkin, ”Bana gelen mesajlarda bazıları özellikle benim ona cevap vermem gerektiğini yazmışlardı. Bu sosyal medya paylaşımlarının arasında ben o tweeti gördüm. Şimdi hem sevgili Merdan, hem siz, hem de hayatımdaki en eski arkadaşım sevgili Müjdat, değerli kardeşim Yılmaz ile konuşmuşsunuz. Ben anlıyorum ki bir yanlış anlaşılma var” dedi.

Dündar sözlerine şöyle devam etti:

"Yanlış anlaşılma ortaya çıktıktan sonra benim onun üzerine söyleyecek hiçbir lafım olamaz. Mesele benim için burada kapanmıştır. Yılmaz bundan sonra da benim kardeşim olarak kalacaktır. Üzgünüm böyle bir canlı yayın kazası olduğu için. Çok duygusal bir çıkış yaptım. O akşam benim başıma bir şey gelse Yılmaz, ömür boyu vicdan azabı çekerdi.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ