Söyle bana #GazetecilerÖzgürDeğilse kim mağdurların sesi olacak?

International Journalists, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için, basının yerel emekçilerine özel bir video hazırladı.


Hazirlanan video da, Senin de kaderine Ramazanda Cezaevinde olmak düştü. Söyle bana #GazetecilerÖzgürDeğilse kim mağdurların sesi olacak?" dendi. 

Türkiye'nin dört bir yanında çalışan basın emekçileri, 15 Temmuz darbe senaryosu bahane edilerek tutuklanıp cezaevine kondu.


International Journalists tutuklu olan basın emekçileri için hazırladığı video da şunlara yer verildi; 

Tam 30 yıldır memlekette Basın emektarı olarak cansiperane hizmet etmenin neticesi olarak şimdi bir memleket hapishanesinde sadece gazetede çalışıyor olmandan dolayı mahpusun mazlumsun tutuklusun.

Her sevdanın ne yazık ki bir bedeli bir diyeti var senin için memlekete hizmet etmenin bedeli de ne yazık ki hapishanede çile doldurman Bir ülkeye demokrasi gelsin ve yaşasın diye hapiste yatmak, sürgüne gitmek diyar diyar dolaşmak,

Memleketsiz, Vatansız ve Hürriyetsiz kalmak kaderse sen bu kaderin ne ilk ne son kurbanısın. Şimdi 6 yıldan başlayıp 10 yıllara kadar uzanan mahkumiyetlerle Memlekette özgürlüğün bedelini dakika be dakika sen de ödüyorsun.

Senin ellerin arkadan kelepçelendiği gün Anadolu’nun bir çok il ve beldesinde gazeteciliğin gözleri de bağlandı. Ülkemde gerçek demokrasi için özgür basına, Özgür basın için Diyarbakır’da, Kayseri’de, Ağrıda, Kars sınır kapısında, Hatay Kırıkhan’da, Edirne sana ihtiyaç var.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ