Sabahattin Önkibar için tedbir kararı

Sabahattin Önkibar hakkında Devlet Bahçeli tarafından mahkemeye yapılan başvuru kabul edildi. Önkibar'ın Bahçeli hakkındaki yorumlarına ilişkin tedbir kararı alındı.
MHP’nin yaptığı başvuru üzerine gazeteci Sabahattin Önkibar hakkında Devlet Bahçeli’ye ilişkin yorum ve açıklamaları konusunda tedbir kararı alındı.26 Mayıs günü evinin yakınında bir grubun saldırısına uğrayarak darp edilen gazeteci yazar Sabahattin Önkibar hakkında bu olayın hemen ardından MHP tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Ancak alınan tebdir kararının bu başvuruyla değil daha önce yapılan başka bir başvuru ile ilgili olduğu öğrenildi.

‘ÖNKİBAR UYGULAMAZSA MÜRACAAT YAPILACAK’

Devlet Bahçeli’nin avukatı Nizameddin Kocabey tarafından bugün yapılan açıklamada başvurunun Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edildiği ve Önkibar hakkında “tedbir kararı” verildiği belirtildi. Kocabey’in açıklamasında, “Önkibar daha önce müvekkil hakkında bir kitap yazmış ve bu kitap, müvekkilin kişilik haklarına saldırı niteliğinde isnat ve ifadeler içerdiğinden mahkeme kararıyla kitabın dağıtımı durdurulmuş, dağıtılanlar toplatılmış; Ankara Bölge adliye mahkemesi ise Önkibar’ın istinaf talebini esastan ve gerekçeli bir şekilde reddetmişti. Önkibar’ın bu mahkeme kararlarını arkadan dolanma girişimi engellenmiştir. Sabahattin Önkibar’ın mahkeme kararını uygulamaması halinde, hakkında cezai müeyyide tesis edilmesi için gerekli müracaatlar yapılacaktır” denildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ