RTÜK: Medya kuruluşlarının fon alması milli güvenlik sorunu oluşturabilir

Türkiye'de medya kuruluşlarının yabancı kurum ve kuruluşlardan fon almasıyla ilgili tartışmalara bir açıklama da RTÜK'ten geldi.

Türkiye'de medya kuruluşlarının yabancı kurum ve kuruluşlardan fon almasıyla ilgili tartışmalar Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) da katıldı.

RTÜK yaptığı yazılı açıklamada, medya kuruluşlarının yabancı kurumlardan fon almasının 'milli güvenlik sorunlarına yol açabileceğini' söyledi.


RTÜK'ten yapılan açıklama şöyle:

"Türkiye'yi dışarıdan dizayn etme çabasında olanların kullandığı en önemli argümanların başında da maalesef medya gelmektedir. Basın özgürlüğü adı ve görüntüsü altında Türkiye düşmanlığı şifreleri üretilmekte ve algı operasyonlarıyla negatif propagandalar topluma pompalanmaktadır.

Yabancı kurum ve kuruluşların fonlarıyla Türkiye'de faaliyet gösteren medyanın olası milli güvenlik sorunlarına yol açabileceği gerçeğiyle hareket ederek Üst Kurul olarak gerekli tüm düzenleme ve denetleme faaliyetlerini titizlikle ele almaktayız. Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir. Ülkemiz kendi milli yayın kuruluşlarının her zaman yanındadır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ