Odatv’ye erişim engeli getirildi!

BTK’dan yapılan açıklamaya göre, Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabir Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Odatv internet sitesine erişim engeli getirildiği belirtildi.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Libya’da şehit olan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunun Manisa’da düzenlenen cenaze törenini haber yaptığı gerekçesiyle Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ile muhabiri Hülya Kılınç’ın tutuklanmasının ardından Odatv internet sitesine erişim engeli getirildiğini açıkladı.
“Sessiz, sedasız ve törensiz defnedilen Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı” başlıklı haber nedeniyle gözaltına alınan Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu, ve muhabir Hülya Kılınç savcılık ifadelerinin ardından tutuklanmıştı.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan da soruşturmaya dahil edilirken, yarın 10.00’da Çağlayan Adliyesi’nde ifade vereceği belirtildi.

Libya’daki operasyonda yaşamını yitiren subayın Manisa’daki cenaze töreniyle ilgili habere İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği erişim engeli getirmişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ